X

DŠI 2019 - BADMINTON

Včeraj, 5. 3. 2019, so se predstavniki in predstavnice pomerili v pomladanskem delu tekmovanja v badmintonu. Pri dekletih so nastopile predstavnice osmih podjetij, v moški konkurenci pa predstavniki enajstih podjetij.

URSA dobrodelni znesek v sezoni 2019 je skočil na 187€. Za zadnji skok je poskrbelo 64 udeležencev turnirja v badmintonu.

Na turnirju v badmintonu je med 40 posamezniki v moški kategoriji slavil Luka Balabanič (Adria Mobil), ki je bil v finalu boljši od Vojka Antončiča (Krka). V tekmi za tretje mesto je bil Dejan Janc boljši od Roka Kopača (oba Krka).  V ekipnem seštevku je prepričljivo slavila Krka (119 točk), drugo mesto pa po zaslugi odličnih uvrstitev Andreja Kotnika in Primoža Meznarčiča, Zavod za gozdove (103). Tretje mesto sta si z enakim številom točk razdelili ekipi Revoza in Mestne občine (99).

V ženski kategoriji je med 24 posameznicami pričakovano slavila lanska zmagovalka Jerca Bajuk (Krka), ki je v finalu premagala Marijo Grdešič (Policija). Tretje mesto je po zmagi nad Valentino Golob (Revoz) osvojila Sandra Turk (Krka). Posameznice so zastopale 8 ekip, od katerih je največ točk osvojila Krka (91), drugo mesto je pripadlo Policiji (83), tretje pa Roletarstvu Medle (72).

S tekmovanji v okviru DŠI 2019 nadaljujemo že naslednjo sredo, ko bo v ŠC Livada potekal posamični turnir v namiznem tenisu.