61. DELAVSKE ŠPORTNE IGRE - BALINANJE

V minulem tednu so udeleženci Delavskih športnih iger merili moči na balinišču ŠRD Breza v Straži. Torkovo popoldne je bilo namenjeno ženskim ekipam, med katerimi so prvo mesto iz pomladanskega dela ubranile predstavnice Adrie Mobil. S tem so suvereno osvojile letošnjo sezono v balinanju (65 točk). Skupno drugo mesto je pripadlo Roletarstvu Medle (51 točk), tretje pa Društvu upokojencev Mali Slatnik (50 točk).

Tudi med moškimi ekipami, ki so balinišče zasedli na Dan slovenskega športa, 23.9., ni bilo presenečenja na vrhu. Člani ekipe Društva upokojencev Novo mesto so se ponovno zavihteli na vrh in s 66 točkami osvojili prvo mesto v 61. sezoni DŠI. Z vstopom v jesenski finale je članom ekipe Žito Dolenjske pekarne uspel veliki met in skok na skupno tretje mesto v sezoni (52 točk). Drugo mesto v skupnem seštevku DŠI 2021 pa je pripadlo članom ekipe Društva upokojencev Mali Slatnik (53 točk), ki so tokrat v tekmi za tretje mesto z rezultatom 5 : 4 klonili proti Revozu.

Prvi del jesenskih tekmovanj v sklopu 61. sezone Delavskih športnih iger bomo zaključili v četrtek, 30.9., z nogometnim turnirjem.

URSA DOBRODELNI ŠTEVEC:

Udeleženke in udeleženci tekmovanj v balinanju so ta teden povišali znesek URSA DOBRODELNEGA ŠTEVCA za 54€. Trenutno stanje števca je 509€.