X

Delavske športne igre 2022 - tenis

V tem tednu so teniška igrišča TK Portovald zasedli predstavniki in predstavnice tekmovanja v tenisu.

Med 33 posamezniki sta se v finalu »udarila« predstavnika ekipe Total, Simon Deželan in Rado Medle. Naslov pomladanskega prvaka je ubranil lanski zmagovalec Simon, tretje mesto je pripadlo Igorju Živkoviču (Krka). Ekipno zmago je med 15 ekipami prvič osvojila ekipa Total, pred Krko in Adrio Mobil.
Dva dni kasneje je potekal še ženski turnir, ki se ga je udeležilo 13 posameznic. Tudi v ženskem finalu sta se srečali tekmovalki iste ekipe, Slavica Srebrnjak in Mia Zupanc (obe Društvo upokojencev Novo mesto). Boljša je bila slednja, tretje mesto pa je z zmago proti Anji Kinčič osvojila Teja Švent (obe Krka). Ekipno zmago je osvojila ekipa Društva upokojencev Novo mesto, drugo Krka, tretje pa Revoz.

V naslednjem tednu udeležence tekmovanj Delavskih športnih iger čaka nogometni turnir (25.5.).