Delavske športne igre 2022 - balinanje

Minuli teden je bil za udeležence Delavskih športnih iger v znamenju jesenskega tekmovanja v balinanju.

V torek so se na balinišču ŠRD Breza v Straži pomerile predstavnice 10 ženskih ekip. Prvo mesto so osvojile tekmovalke Društva upokojencev Mali Slatnik, drugo Revoz, tretje pa Roletarstvo Medle. V skupnem vrstnem redu letošnje sezone je vrstni red: 1. Društva upokojencev Mali Slatnik (67 točk), Splošna bolnišnica (62), 3. Roletarstvo Medle (57).

V četrtek je bilo na istem prizorišču še balinanje za moške. Manjše presenečenje je pripravila ekipa Roletarstva Medle, ki je klonila šele v finalu proti zmagovalcem Društvu upokojencev Novo mesto. Tretje mesto je pripadlo ekipi Adrie Mobil. Zaključek jesenskega tekmovanja je povzročil nekaj sprememb na vrhu skupnega seštevka v sezoni 2022 glede na rezultate v pomladanskem delu. Tako je prvo mesto osvojila ekipa Društva upokojencev Novo mesto (61 točk), drugo Društvo upokojencev Mali Slatnik (59), tretje pa Roletarstvo Medle (54).

Naslednje tekmovanje bo nogomet (Stadion Portoval, 28.9.).