Igre prijateljstva - Reka 2018

Novomeški mladi športniki so na Igrah prijateljstva, ki so potekale od 31. 8. do 2. 9. 2018 na Reki, v skupni kategoriji zasedli drugo mesto za zmagovalci iz Primorko goranske županije. Zmagale so košarkarice Krke in odbojkarji moškega odbojkarskega kluba Krka.

Na Reki so v odlični organizaciji športne zveze Primorsko goranske županije, potekale že šestnajste Igre prijateljstva, katerih se je udeležilo več kot 400 mladih športnikov iz Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Italije in Slovenije. Tekmovanja so potekala v šestih različnih disciplinah, novomeški športniki pa so v skupni kategoriji zasedli drugo mesto. Najboljša je bila ekipa Primorsko goranske županije, tretje mesto je osvojila ekipa Unsko Sanskega kantona in četrto Furlanija Julijska krajina. V posameznih športih so prepričljivo zmago zabeležile košarkarice ženskega košarkarskega kluba Krka in odbojkarji moškega odbojkarskega kluba Krka, drugo mesto so osvojile odbojkarice ŽOK Novo mesto, šahisti in šahistke šahovskega društva Krka, združena namiznoteniška ekipa NTK Krka in ŠD SU Novo mesto, košarkarji Krke ter rokometaši in rokometašice Krke. Tretje mesto so osvojili nogometaši Krke. Naslednje igre bodo naslednje leto v Bihaču in Cazinu.