X

DŠI 2019 - VELESLALOM

Prva tekma v sklopu 59. Sezone Delavskih športnih iger, je minulo soboto potekala na smučišču SC Gače. Organizatorjem je glede na izjemno zahtevne razmere uspel pravi čudež, saj je proga ostala nespremenjena praktično od prve tekmovalke do zadnjega tekmovalca. Skupno je nastopilo 123 smučarjev in smučark, ki so zastopali barve 19 različnih podjetij.

V moški kategoriji je najboljši čas med vsemi posamezniki dosegel Alen Turk (Policija; 30.76). V ostalih kategorijah so slavili Zdenko Dular (Društvo upokojencev Novo mesto; 31.86), Kristijan Turk (Pedagogi; 30.94) in Blaž Pirc (Splošna bolnišnica; 31.96). Ekipno so slavili predstavniki Roletarstva Medle (245 točk) pred Krko (237) in Zavodom za gozdove (194).

V ženski kategoriji je nastopilo 42 tekmovalk. Zmagovalke posameznih kategorij so postale: Marija Vohar Hostnik (Revoz; 44.40), Irena Malenšek (Krka; 34.86), Vesna Krošelj (Krka; 34.88) in Meta Retar (Mestna občina; 38.63). Ekipno so prvo mesto z naskokom osvojile tekmovalke Revoza (191 točk), drugo mesto je pripadlo Krki (138), tretje pa Mestni občini (132).

Tekmovalke in tekmovalci v veleslalomu so z udeležbo prispevali prvih 123€ v novi sezoni URSA dobrodelnega števca.