ŠOLSKI ŠPORT 2023/2024

ŠPORT MLADIH

Rezultati področnega prvenstva v odbojki na mivki za starejše učence in učenke

V četrtek, 7. 6. 2024, je v športnem parku Loka v Novem mestu, potekalo področno prvenstvo v odbojki na mivki. Prvo mesto je tako pri učencih, kot pri učenkah zasedla OŠ Žužemberk. Drugo mesto je pri učencih osvojila OŠ Brusnice, tretji pa so bili učenci OŠ Grm. Pri učenkah si je drugo mesto priigrala OŠ Center, tretja je bila OŠ Metlika.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za učenke in učence

V četrtek, 30. 5. 2023, je na Loki potekalo občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za osnovne šole. Občinski prvaki so postali učenci OŠ Brusnice in učenke OŠ Center. Drugo mesto so osvojili učenci OŠ Center in učenke OŠ Grm, tretje pa učenci OŠ Grm in učenke OŠ Otočec.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za dijake in dijakinje

V sredo, 28. 5. 2024, je na Loki potekalo občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za srednje šole. Prvaki pri dijakih so postali ŠC NM SERŠTG, pri dijakinjah pa Gimnazija NM. Drugo mesto so osvojili dijaki Gimnazije NM, pred tretje uvrščenimi dijaki iz ŠC NM SSŠ. Pri dijakinjah je drugo mesto osvojila ŠC NM SZKŠ, tretje mesto pa ŠC NM SERŠTG.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

V torek, 28. 5. 2024, je na stadionu Portovald Novo mesto potekalo področno posamično prvenstvo v atletiki za osnovne šole.

Rezultati regijskega prvenstva v Košarki 3x3

Regijskega prvenstva v košarki 3x3 za osnovne šole se je udeležilo trideset šol iz cele Dolenjske, Posavja, Zasavja in Grosuplja. Na državno prvenstvo so se uspeli uvrstiti košarkarji Osnovne šole Drska, Osnovne šole Brinje Grosuplje in Osnovne šole Mirana Jarca Črnomelj pri učencih ter Osnovne šole šole Škofljica in Osnovne šole Center pri učenkah.

Rezultati področnega prvenstva v atletiki za SŠ

Področnega posamičnega prvenstva v atletiki, ki je potekalo v Novem mestu se je udeležilo lepo število srednješolk in srednješolcev. Najboljši so se uvrstili na državno prvenstvo, ki bo 23.5.2024 v Velenju.

Rezultati občinskega prvenstva v atletiki za OŠ

Občinskega posamičnega prvenstva v atletiki se je zopet udeležilo veliko število mlajših in starejših učenk ter mlajših in starejših učencev. Najboljši so se uvrstili na področno posamično prvenstvo, ki bo v torek, 28. 5. 2024, prav tako na stadionu Portoval v Novem mestu.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za mlajše učenke

Področno prvenstvo v malem nogometu za mlajše učenke, ki je potekalo v ŠD Trebnje, je postreglo z veliko dobrega nogometa. Področne prvakinje so postale učenke OŠ Frana Metelka Škocjan. drugo mesto je pripadlo OŠ Šentjernej in tretje domača OŠ Trebnje. Prva strelka prvenstva je bil s 3 zadetki Manca Košak iz OŠ Frana Metelka Škocjan.

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za srednje šole

Na področnem prvenstvu v košarki 3x3 so v konkurenci dijakov prvo mesto osvojili košarkarji Ekonomske šole Novo mesto pred Srednjo elektro računalniško šolo in tehniško gimnazijo, tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto. Pri dijakinjah so slavile košarkarice Gimnazije Novo mesto, drugo mesto je osvojila Srednja zdravstvena in kemijska šola ter tretje Ekonomska šola Novo mesto.

Rezultati štafetnih tekov v okviru novomeškega teka

Na štafetnih tekih v okviru novomeškega teka se je pomerilo 54 štafet v štirih različnih kategorijah. Prav v vseh štirih kategorijah so naslovi odšli v OŠ Šentjernej.

Rezultati občinskega prvenstva v pomladanskem krosu za osnovne in srednje šole

Na občinskem prvenstvu v pomladanskem krosu so v posameznih kategorija slavili Matija Špehar OŠ Center, Lina Judež OŠ Stopiče, Svit Pungerčar OŠ Otočec in Nana Tia Papež OŠ Grm, Leon Matjašič OŠ Center, Emma Gazvoda Deželan OŠ Brusnice, Maj Zavodnik OŠ Brusnice, Iza Medle OŠ Šmihel, Aljaž Avsec OŠ Center, Urša Švirt OŠ Otočec, Lenart Mihelič Gimnazija Novo mesto, Nika Tisu ŠCNM SGLVŠ, Tjaž Pelko ŠC NM SERŠTG in Tamara Ostanek ŠCNM SGLVŠ.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učenke

Področno prvenstvo v rokometu za mlajše učenke je gostila ŠD Stopiče. Področne prvakinje so postale učenke OŠ Škocjan. Drugo mesto so osvojile učenke OŠ Grm, tretje so bile učenke OŠ Stopiče. Najboljša strelka je bila z 20 zadetki Manca Vene iz OŠ Škocjan.

Rezultati občinskega prvenstva v malem nogometu za mlajše učenke

Občinsko prvenstvo v malem nogometu za mlajše učenke je potekalo v ŠD Stopiče. Občinske prvakinje so postale učenke OŠ Grm. Druge so bile učenke OŠ Center, tretje mesto pa so zasedle učenke iz OŠ Otočec. Najboljši strelki sta bili Neža Župančič in Nadja Zadel.

Rezultati področnega prvenstva v mali odbojki za mlajše učence

Področno prvenstvo v mali odbojki za mlajše učence je potekalo v dvorani OŠ Žužemberk. Prvo mesto je osvojila domača OŠ Žužemberk. Na drugo mesto se je uvrstila OŠ Grm. Tretje mesto so osvojili učenci OŠ Mokronog.

Rezultati področnega prvenstva v namiznem tenisu

Na področnem ekipnem in posamičnem prvenstvu v namiznem tenisu za osnovne šole, katerega se je udeležilo okoli 110 tekmovalcev je ekipno pri mlajših učencih in učenkah slavila Osnovna šola Šmarjeta, pri starejših pa Osnovna šola Šmihel. Med posamezniki so v različnih kategorijah slavili Nejc Koželj, Brina Glavan, Martin Grubar, Nika Krivc, Lukas Košir in Neža Gazvoda.