ATLETIKA

PODROČNO EKIPNO PRVENSTVO V ATLETIKI ZA OSNOVNE ŠOLE

Skoraj 500 učencev in učenk je tekmovalo na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za osnovne šole. Med učenci je slavila Osnovna šola Center pri učenkah pa Osnovna šola Šentjernej. Drugo mesto pri učenkah je osvojila Osnovna šola Grm in pri učencih Osnovna šola Šentjernej, trtje mesto pa so osvojili grmčani ter centrašice.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

V četrtek, 25. 5. 2023, je na stadionu Portovald Novo mesto potekalo področno posamično prvenstvo v atletiki za osnovne šole.

Rezultati štafetnih tekov v okviru novomeškega teka

Na štafetnih tekih v okviru novomeškega teka se je pomerilo 48 štafet v štirih različnih kategorijah. Pri najmlajših sta slavili štafeti Osnovne šole Toneta Pavčka in Grma, pri starejših pa Osnovna šola Brusnice in Osnovna šola Toneta Pavčka.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Na področnem ekipnem atletskem prvenstvu za osnovne šole, se je na tekmovanju zbralo skoraj 500 mladih športnikov. Doseženi so bili zelo dobri rezultati, saj so pri učencih kar štiri ekipe presegle 15 500 točk, kar je bilo v zadnjih letih dovolj za osvojitev naslova državnih prvakov. V obeh kategorijah je prvo mesto osvojila Osnovna šola Šentjernej, pri učenkah je drugo mesto zasedla Osnovna šola Grm pri učencih pa Osnovna šola Center. Finale državnega prvenstva bo 6. 10. 2022.

Področnega posamičnega prvenstva v atletiki se je udeležilo rekordnih skoraj 600 mlajših in starejših učencev ter učenk. Ob doseženih odličnih rezultati se bo zagotovo veliko tekmovalcev iz področnega centra Dolenjska uvrstilo na finale, ki bo v sredo 8. 6. 2022, v Žalcu.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole

Razpisi šolskih športnih tekmovanj:
- mali nogomet za mlajše učence (občinsko prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- košarka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mali nogomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- košarka 3x3 (osnovne šole - regijsko prvenstvo)
- košarka 3x3 (srednje šole - regijsko prvenstvo)
- rokomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- rokomet za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- atletika posamično - osnovne in srednje šole

Rezultati področnega prvenstva v štafetnih tekih za osnovne šole

Na področnem prvenstvu v štafetnih tekih, ki je potekalo v okviru 22. novomeškega teka, so v vseh štirih kategorijah slavili tekači in tekačice Osnovne šole Grm iz Novega mesta, druga mesta pa so osvojile Osnovne šole Center, Toneta Pavčka in Bršljin. Na tekmovanju je sodelovalo 57 štafet iz dolenjskih osnovni šol.

Po skoraj letu dni smo izvedli tekmovanje v okviru šolskega športa. Ekipnega področnega prvenstva v atletiki se je udeležilo več kot 350 osnovnošolcev. Zmagovalni ekipi dolenjskega prvenstva sta Osnovna šola Šentjernej pri učenkah in Osnovna šola Trebnje pri učencih.

Po dolgem času smo zopet izvedli šolsko športno tekmovanje. Področnega ekipnega prvenstva v atletiki se je udeležilo deset šol pri učencih in učenkah, ki so sicer tekmovali na drugačen način kot so bili vajeni do sedaj. Vsaka šola je nastopila posebej, vsi pa so imeli odlične razmere za tekmovanje. Najuspešnejši pri učencih so bili atleti osnovne šole Grm, pri učenkah pa tekmovalke osnovne šole Šentjernej.

Razpis področnega ekipnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Področno ekipno prvenstvo v atletiki za osnovne šole bo potekalo v sredo, 30. 9. 2020, od 12.30 dalje na stadionu Portovald v Novem mestu. Vsaka šola bo po določenem urniku nastopila posebej, skupni rezultati pa bodo objavljeni po končanem tekmovanju.

Naslov področnih ekipnih prvakov v atletiki so si pri učenkah priborile atletinje Osnovne šole Šentjernej, pri učencih pa atleti Osnovne šole Grm. Obe ekipi sta si že zagotovili nastop na finalu državnega prvenstva, vse ostale šole pa bodo morale za uvrstitev počakati do zaključka tekmovanj na vseh področnih centrih v Sloveniji.

Več kot 500 mladih športnikov se je pomerilo na področnem posamičnem prvenstvu v atletiki za osnovne šole. Doseženih je bilo veliko dobrih rezultatov, ki bodo popeljali atlete na finale državnega prvenstva 5. 6. 2019, v Žalec.

Rezultati področnega prvenstva v štafetnih tekih

V okviru novomškega teka so se najmlajši in mlajši učenci ter učenke pomerili tudi v štafetnih tekih. V štirih kategorijah so slavile dvakrat Osnovna šola Dolenjske Toplice in Osnovna šola Grm ter Osnovna šola Center.

Na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za osnovne šole se je zbralo rekordno, več kot 550 mladih tekmovalcev. Ekipno zmago in s tem tudi neposredno uvrstitev na državno prvenstvo sta si zagotovili OŠ Šentjernej pri učenkah in OŠ Grm pri učencih. Ostale ekipe imajo možnost uvrstitve glede na rezultate na ostalih področnih prvenstvih.

Skoraj 550 mlajših in starejših učencev ter učenk se je pomerilo na področnem posamičnem prvenstvu v atletiki. Doseženi so bili dobri rezultati, najboljši pa se bodo še enkrat pomerili na finalu državnega prvenstva, ki bo 6. 6. 2018 v Žalcu.