BADMINTON

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v Badmintonu

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu za starejše učence in učenke je prvo mesto osvojila ekipa OŠ Žužemberk, druga je bila OŠ Vinica in tretja OŠ Mirna. Pri mlajših učencih in učenkah je naslov področnega prvaka osvojila OŠ Mirna, drugo mesto je pripadlo OŠ Žužemberk, tretje je bila OŠ Loka Črnomelj.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za nekategorizirane tekmovalce in tekmovalke se je udeležilo okoli 120 tekmovalcev iz šol dolenjskega področnega centra. Pri mlajših učencih je slavil Taj Sporer pri mlajših učenkah Vita Škufca ter pri starejših učencih in učenkah Pia Pintar in Tilen Urbančič.

Na področnem posamičnem prvenstvu v badmintonu je pri mlajših učenkah zmagala Tija Danica Markovič iz OŠ Dolenjske Toplice, pri mlajših učencih Tilen Urbančič iz OŠ Žužemberk, pri starejših učenkah Špela Vrana iz OŠ Mirna in pri starejših učencih Marcel Marković iz OŠ Dolenjske Toplice.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu za osnovne šole je pri starejših učencih in učenkah slavila Osnovna šola Mirna pred Osnovno šolo Dolenjske Toplice in Osnovno šolo Loka Črnomelj. Pri mlajših učenkah in učencih pa so prva tri mesta zasedle Osnovna šola Mirna, Osnovna šola Žužemberk in Osnovna šola Šmihel.

Razpisi šolskih športnih tekmovanj za mesec marec

Razpis področnega prvenstva v namiznem tenisu (16. 3. 2022), dvoranskega atletskega prvenstva (17. 3. 2021), področnega ekipnega prvenstva v badmintonu (21. 3. 2022), področnega ekipnega prvenstva v šahu (24. 3. 2022) polfinala občinskega prvenstva v košarki za mlajše učence (22. in 25. 3. 2022), pomladanskega krosa (5. 4. 2022) in štafetnih tekov v okviru novomeškega teka (10. 4. 2022).

Področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole se je udeležilo sto nekategoriziranih tekmovalcev. Pri mlajših učenkah je slavila Pia Pintar iz OŠ Žužemberk, pri mlajših učencih Tilen Urbančič prav tako iz OŠ Žužemberk, Nuša Butala iz OŠ Loka Črnomelj je bila najboljša pri starejših učenkah in Vid Urbančič iz OŠ Žužemberk pri starejših učencih.

Razpis področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Področno posamično prvenstvo v badmintonu za osnovne šole bo v četrtek, 17. 10. 2021, ob 9.00 na Osnovni šoli Mirna. Tekmovanje bo samo za nekategorizirane tekmovalce.

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu so pri mlajših učencih in učenkah prva tri mesta osvojile Osnovne šole Mirna, Žužemberk in Brusnice ter pri starejših Osnovna šola Mirna, Žužemberk in Vinica.

Rezultati občinskega ekipnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Na občinskem ekipnem prvenstvu v badmintonu za osnovne šole so pri mlajših učencih in učenkah prva tri mesta osvojile Osnovna šola Brusnice, Center in Šmihel, pri starejših učencih in učenkah pa Osnovna šola Šmihel, Stopiče in Center.

Na področnem posamičnem prvenstvu v badmintonu je pri mlajših učencih zmagal Žak Višček, pri mlajših učenkah Nuša Butala, pri starejših učencih Luka Šneler in pri starejših učenkah Živa Jaklič. Področnega posamičnega prvenstva se je udeležilo skupaj 125 učencev in učenk.

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu za osnovne šole so pri starejših učenkah in učencih slavili tekmovalci OŠ Žužemberk, pri mlajših pa badmintonisti OŠ Mirna.

Področnega posamičnega prvenstva v badmintonu se je udeležilo 126 učencev in učenk. V posameznih kategorijah so slavili Karla Jerič in Žak Višček Mirna, Ana Janjič Loka Črnomelj in David Pajnkiher Žužemberk.

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu za osnovne šole je nastopilo 19 ekip. Pri starejših učencih in učenkah je slavila OŠ Mirna pred OŠ Žužemberk in OŠ Mirana Jarca, pri mlajših pa OŠ Žužemberk, pred Vinico in Mirno.

Rezultati področnega prvenstva v badmintonu za srednje šole

Na področnem prvenstvu v badmintonu za srednje šole je ekipno slavila Gimnazija Novo mesto, po posameznih kategorijah pa Zala Šturm, Jure Hudelja in Gašper Krivec.

Na področnem posamičnem prvenstvu v badmintonu za osnovne šole so po posameznih kategorijah slavili Kristina Kastelic, Enja Cvelbar in Nejc Kastelic iz OŠ Mirna ter Luka Šneler iz OŠ Vinica.