KOŠARKA

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijake

Na področnem tekmovanju v košarki za dijake, ki je potekalo 29. 11. 2023, v ŠD Marof, so prvo mesto osvojili dijaki Gimnazije Novo mesto. Drugo mesto je pripadlo dijakom Ekonomske šole Novo mesto in tretje Šolskemu centru Krško - Sevnica. Najboljši strelec je Tim Dragan iz Ekonomske šole Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijakinje

V ponedeljek, 20. 11. 2023, je v ŠD Leona Štuklja potekalo področno prvenstvo v košarki za dijakinje, na katerem so si prvo mesto priigrale dijakinje Gimnazije Novo mesto. Drugo mesto je pripadlo dijakinjam Srednje šole Josipa Jurčiča in tretje ŠC NM Srednji zdravstveni in kemijski šoli.

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za srednje šole

Na področnem prvenstvu v košarki 3x3 so v konkurenci dijakov prvo mesto osvojili košarkarji Gimnazije Novo mesto pred Ekonomsko šolo Novo mesto in Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto. Tudi pri dijakinjah so slavile košarkarice Gimnazije Novo mesto, drugo mesto je osvojila Srednja zdravstvena in kemijska šola ter tretje Ekonomska šola Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v košarki in rokometu za dijakinje

Področnega prvenstva v košarki in rokomet za dijakinje sta se udeležili samo dve šoli. Tako v košarki kot v rokometu je slavila Gimnazija Novo mesto z zmago nad Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto.

Na področnem prvenstvu v košarki za dijake je nastopilo osem ekip iz Novega mesta, Kočevja, Brežic, Črnomlja, Krškega in Ivančne Gorice. V finalu je Gimnazija Novo mesto premagala Gimnazijo Brežice, v tekmi za tretje mesto pa je bila Srednja strojna šola uspešnejša od Srednje elektro šole in tehniške gimnazije. Najboljši strelec prvenstva je Matej Antolovič z doseženimi 46 koši.

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za dijake

Na področnem prvenstvu v košarki za srednje šole so tekmovali samo dijaki. Prva tri mesta so osvojile novomeške ekipe. Zmagala je Srednja elektro šola in tehniška gimnazija pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo, tretje mesto pa je osvojila Gimnazija Novo mesto. Vse tri ekipe so si priborile uvrstitev na državno prvenstvo, ob njih pa še Gimnazija Brežice.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole

Razpisi šolskih športnih tekmovanj:
- mali nogomet za mlajše učence (občinsko prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- košarka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mali nogomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- košarka 3x3 (osnovne šole - regijsko prvenstvo)
- košarka 3x3 (srednje šole - regijsko prvenstvo)
- rokomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- rokomet za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- atletika posamično - osnovne in srednje šole

Na področnem prvenstvu v košarki za dijakinje so sodelovale tri ekipe in vse tri so si zagotovile mesto na četrtfinalu državnega prvenstva. Zmagala je Srednja zdravstven in kemijska šola Šolskega centra Novo mesto pred Gimnazijo Novo mesto, tretje pa so bile košarkarice Srednje elektro šole in tehniške gimnazije. Uma Bobić je dosegla 25 košev in postala najboljša strelka prvenstva.

Po skoraj dvajsetih letih naslov področnih prvakov v košarki ni pripadel dijakom Šolskega centra srednje elektro šole in tehniške gimnazije, saj so jih v finalu premagali košarkarji novomeške gimnazije. Tretje mesto je osvojila srednja zdravstvena in kemijska šola.

Naslov področnih prvakov v košarki za dijake so ponovno osvojili košarkarji Srednje elektro šole in tehniške gimnazije, ki so v finalu premagali Gimnazijo Brežice, tretje mesto pa je osvojila Gimnazija Novo mesto. Najboljši strelec prvenstva je Jaka Mori ki je dosegel 80 košev.

Zmagovalke področnega prvenstva v košarki so dijakinje Gimnazije Novo mesto, drugo mesto je osvojila Srednja elektro šola in tehniška gimnazija in tretje Srednja zdravstvena in kemijska šola. Največ točk je dosegla Ana Siročič.

Na področnem prvenstvu v košarki 3x3 so si pri dijakinjah uvrstitev na finalni turnir izborile košarkarice Gimnazije Novo mesto in Srednje zdravstvene in kemijske šole, pri dijakih pa ekipe Srednje elektro šole in tehniške gimnazije, Gimnazije Novo mesto in Ekonomske šole Novo mesto.

Prva tri mesta na področnem prvenstvu v košarki za dijake so tako kot na občinskem prvenstvu zasedle SEŠTG, SGLVŠ in Gimnazija Novo mesto. Najboljši strelec prvenstva je Luka Medved, ki je dosegel 93 točk.

Na področnem prvenstvu v košarki za dijakinje je prvo mesto osvojila Gimnazija Novo mesto, drugo pa Srednja elektro šola in tehniška gimanzija Šolskega centra Novo mesto. Najboljša strelka je Uma Bobić iz Gimnazije Novo mesto.

Na prvem področnem prvenstvu v košarki 3x3 za srednje šole je prvo mesto pri dijakih in dijakinjah osvojila srednja elektro šola in tehniška gimnazija šolskega centra Novo mesto, v obeh kategorijah pa je drugo mesto osvojila Gimnazija Novo mesto.