TENIS

DŠI - tenis - ženske

Na tekmovanju za Delavske športne igre v tenisu za ženske je v jesenskem delu slavila Slavica Srebrnjak pred Marijo Zupanc in Antonijo Bahor. Tudi končni vrstni red za sezono 2023 je enak. V ekipnem delu so slavile tekmovalke Društva upokojencev Novo mesto tako v jesenskem kot tudi v skupnem seštevku.

DŠI - tenis - moški

Na tekmovanju Delavskih športnih iger v tenisu za moške je v jesenskem delu sodelovalo 26 tekmovalcev. Posamično je bil najboljši Simon Deželan, ki je v finalu premagal Aleksandra Bradača. Naslov ekipnega jesenskega prvaka in tudi v končnem seštevku je osvojila Krka pred Adrio Mobil in Totalom ter Revozom, ki si v skupnem seštevku delita tretje mesto.

DŠI 2020 - TENIS - Ženske

Tenis je ena od redkih panog, ki smo jo v letošnji nenavadni sezoni uspeli izvesti v popolnem obsegu. Na jesenskem turnirju je sodelovalo 13 posameznic iz šestih različnih ekip. Najboljše tri tekmovalke letošnje sezone so Vesna Krošelj, Sandra Turk (obe Krka) in Tjaša Nadu (Policija).

DŠI 2020 - TENIS - Moški

Jesenskega teniškega turnirja se je udeležilo 36 posameznikov. V izjemni konkurenci Simon Deželan (TOTAL) ni dovolil presenečenja in je ubranil zmago s pomladanskega turnirja ter še drugič zapored osvojil prvo mesto v skupni razvrstitvi.

DŠI 2020 - tenis

Po dolgih letih smo ponovni izvedli teniški turnir hkrati za moške in ženske. Skupno je sodelovalo 46 tenisačev in tenisačic. V moškem turnirju je slavil zmagovalec sezone 2019 Simon Deželan (TOTAL), ki je v finalu strl odpor Jernej Špilerja (KRKA). V tekmi za tretje mesto je bil Toni Turk (KRKA) boljši od Luke Balabaniča (ADRIA MOBIL). V ekipnem seštevku so bili med 14 ekipami najboljši predstavniki Krke (107 točk) pred Adrio Mobil (95) in podjetjem TOTAL (82).

DŠI 2019 - TENIS (ž) - JESEN

Jesenski ženski teniški turnir je prvič osvojila Anja Planinc (Krka), ki si je s finalno zmago proti Lidiji Pezdirc (Krka) priborila tudi skupno prvo mesto v letošnji sezoni. Tretje mesto je po zmagi nad Matejko Kavšček pripadlo Mariji Grdešič (obe Policija). Sodelovalo je petnajst tekmovalk, ki so zastopale osem različnih ekip.

DŠI 2019 - TENIS (m) - JESEN

Jesenski teniški turnir, ki se je zaključil v poznih večernih urah, je zaznamoval prvenec Simona Deželana (Total), ki je slavil svojo prvo zmago na DŠI, po tem ko je v finalu s 6:3 strl odpor Damirja Škerla (Pedagogi). Simon se je s tem podvigom pridružil zmagovalcu pomladanskega dela Roku Gabriču (Ilirika) na prvem mestu v skupnem seštevku DŠI 2019. Rok je tokrat osvojil tretje mesto, po zmagi nad Aleksandrom Bradačem (Krka).

DŠI 2019 - TENIS (M)

Na pomladanskem teniškem turnirju, ki se je zavlekel v pozne večerne ure, je sodelovalo 40 posameznikov iz 17 različnih delovnih organizacij. Finalista Rok Gabrič (Ilirika) in lanski skupni zmagovalec Marko Novak (Adria Mobil) sta prikazala fantastično predstavo, ki se je z Rokovim prvencem na Delavskih športnih igrah končala šele v podaljšani igri (6:5). Tretje mesto je po vodstvu z 2:1 in predčasni predaji Aleksandra Bradača (Krka), dobil Simon Deželan (Total).

DŠI 2019 - TENIS (Ž)

Potem ko smo morali zaradi neugodnih vremenskih razmer prestaviti moški teniški turnir, smo v četrtek, 16.5., le uspeli pod streho spraviti tekmovanje posameznic. Sodelovalo je 15 tekmovalk, ki so zastopale barve sedmih ekip. V finalu je bila Vesna Krošelj boljša od Sandre Turk (obe Krka), tretje mesto je osvojila Marija Grdešič (Policija). Ekipno je bila najboljša teniška ekipa Krke, drugo mesto je pripadlo Policiji, tretje pa Revozu.

V naslednjem tednu je predviden moški teniški turnir (torek, 21.5.) in nogomet (četrtek, 23.5.).

DŠI 2018 - tenis

V obeh finalih jesenskega teniškega turnirja smo bili priča dvoboju istih nasprotnikov kot v prvem letošnjem delu. Marko Novak (Adria Mobil) je tokrat ugnal svojega nasprotnika Simona Deželana (Total) z rezultatom 6:2, dvoboj za tretje mesto pa je dobil Jernej Špiler (Krka). Ekipno v sezoni 2018 so prvo mesto osvojili tekmovalci Adrie Mobil pred Krko in Komunalo.

DŠI 2018 - tenis ženske

Ženski teniški turnir je osvojila novinka na DŠI tekmovanjih, Urška Sila (Revoz), ki je bila v finalu boljša od lanske skupne zmagovalke Vesne Krošelj (Krka). Dvoboj za tretje mesto je pripadel Živi Založnik, ki je s 6:2 ugnala Tejo Švent (obe Krka).

DŠI 2018 - tenis moški

Pomladanski teniški turnir, ki se ga je udeležilo 40 posameznikov, je prepričljivo osvojil Marko Novak (Adria Mobil), ki je v finalu s 6:3 premagal Simona Deželana (Total).

DŠI 2017 - TENIS M

Po vseh težavah, ki nam jih je povzročal deževni september, smo le uspeli pod streho spraviti tudi zadnje letošnje tekmovanje na prostem. Moški teniški turnir je prepričljivo osvojil predstavnik Krke, Krištof Golob. V pričakovanem finalu je ugnal trdoživega Marka Novaka (Adria Mobil).

Brez presenečenj na vrhu

Na včerajšnjem ženskem teniškem turnirju so prepričljivo slavile članice ekipe Krka, ki so, kot v pomladanskem delu, zasedle prva tri mesta. Seveda so tudi ekipno gladko osvojile prvo mesto, pred ekipama Policije in Komunale. Moški turnir je bil prestavljen na torek, 19.9.

DŠI 2017 - tenis Ž

Na ženskem teniškem turnirju smo bili priča veliki prevladi Krke, saj so predstavnice ekipe osvojile prva tri mesta v posamični konkurenci in s tem gladko zmago tudi v ekipnem seštevku.