17. RUDOLFOVI TEDNI ŠPORTA - Športno društvo FIT KLUB

Športni rekreativno društvo FIT KLUB je v okviru Rudolfovih tednov športa, ki potekajo v okviru praznika mestne občine Novo mesto 16. maja 2024 na stadionu Portoval priredilo 12. Cooperjev test aerobnih sposobnosti. Udeleženci so morali premagati razdaljo 2400m (6 stadionskih krogov).
Cilj dogodka ni bilo tekmovanje, ampak testiranje sposobnosti. Predvsem je šlo za primerjavo s preteklimi leti. Šlo je za boj s samim seboj in svojimi sposobnostmi. Vsak, ki je prišel in odtekel 2400m po svojih najboljših močeh je bil zmagovalec.
Žal je bilo vreme in napoved dežja tisto, ki je vplivalo na število udeležencev letošnjega Cooperjevega testa. Ampak saj veste za tek ni slabega vremena in vsak, ki je prišel je bil zmagovalec. 4 tekači so tekli prvič na tekaški prireditvi. Posebno čast pa so imeli, da se je Cooperjevega testa udeležil tudi 87 letni Denis Wraight.