ROKOMET

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za dijake 2023-24

V ponedeljek, 9. 10. 2023, je v ŠD Marof potekalo občinsko prvenstvo v rokometu za dijake, na katerem je nastopilo pet srednjih šol. Najboljša je bila ekipa Šolskega centra Novo mesto Srednje gradbene, lesarske in vzgojiteljske šole, ki je v finalu premagala ekipo Šolskega centra Novo mesto Srednje elektro-računalniške šole in tehniške gimnazije. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto. Najboljši strelec prvenstva je postal Sergej Pavlović (ŠCNM Srednja zdravstvena in kemijska šola) z 11 zadetki.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za dijake

Občinskega prvenstva v rokometu za dijake se je udeležilo šest šol. Dijaki so pokazali zares dobre rokometne predstave in tri prvouvrščene šole so si izborile nastop na področnem prvenstvu, ki bo v sredo, 12. 10. 2022, v Brežicah. Prvo mesto na občinskem prvenstvu je osvojila Srednja elektro šola in tehniška gimnazija pred Srednjo strojno šolo tretje mesto pa je osvojila Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola, vse tri šole so iz Šolskega centra Novo mesto. Najboljši strelec občinskega prvenstva s 17 zadetki je David Smolič iz Srednje strojne šole.

Na občinskem prvenstvu v rokometu za dijake je nastopilo pet srednjih šol. Najboljša je bila ekipa Šolskega centra Novo mesto Srednje elektro šole in tehniške gimnazije, ki je v finalu premagala Srednjo strojno šolo prav tako iz šolskega centra, tretje mesto pa je osvojila Gimnazija Novo mesto. Najboljši strelec prvenstva je Patrik Tisovec, ki je dosegel 14 zadetkov.

Naslov občinskih prvakov v rokometu za dijake je osvojila Gimnazija Novo mesto, ki je v finalu premagala rokometaše Srednje strojne šole, tretje mesto pa je zasedla Srednja elektro šola in tehniška gimnazija. Najboljši strelec prvesta je Marcel Luzar, ki je dosegel 18 zadetkov.

Na občinskem prvenstvu v rokometu za dijake so prva tri mesta zasedle ekipe Šolskega centra Novo mesto in sicer SEŠTG, SZKŠ in SSŠ. Najboljši strelec prvenstva je Urh Emeršič iz novomeške Gimnazije.

Na občinskem prvenstvu v rokometu za dijake so prva tri mesta osvojili dijaki Šolskega centra Novo mesto. Zmagala je ekipa SEŠTG pred SZKŠ, tretje mesto pa je osvojila SSŠ. Najboljši strelec prvenstva je Tim Povše iz Ekonomske šole, ki je dosegel 16 zadetkov.

Na občinskem prvenstvu v rokometu za dijake so prva tri mesta osvojili tekmovalci Šolskega centra Novo mesto. Zmagala je ekipa srednje zdravstvene in kemijske šole pred srednjo elektro šolo in tehniško gimnazijo ter srednjo strojno šolo.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za dijakinje

V športni dvorani Marof je potekalo občinsko prvenstvo v rokometu za dijakinje. Občinske prvakinje so postale igralke srednje zdravstvene in kemijske šole, najboljša strelka prvenstva pa je Živa Čopi.