KOŠARKA

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učence

Področno prvenstvo v košarki za mlajše učence, ki je potekalo na Livadi, je postreglo z veliko dobre košarke. Področni prvaki so postali učenci OŠ Grm, ki so v finalu premagali OŠ Toneta Pavčka. Tretje mesto je pripadlo OŠ Bršljin. Prvi strelec prvenstva je bil s 72 točkami Vid Gorenc iz OŠ Toneta Pavčka.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učenke

Na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učenke je prvo mesto osvojila ekipa OŠ Center. Drugo mesto je osvojila OŠ Drska, tretje pa OŠ Grm. Najboljša strelka je bila Ema Osojnik, ki je dosegla 43 košev.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učenke

Na področnem prvenstvu v košarki za starejše učenke so se naslova področnih prvakinj veselile košarkarice Osnovne šole Drska, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Center in tretje Osnovna šola Šmihel. Najboljša strelka prvenstva je bila z osemnajstimi koši Nuša Florjančič.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učence

V ponedeljek, 13. 11. 2023, je v ŠC Livada potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše učence, na katerem so prvo mesto osvojili učenci OŠ Drska. V finalu so premagali učence OŠ Loka Črnomelj, tretje mesto pa je pripadlo OŠ Mirana Jarca Črnomelj.

Rezultati regijskega prvenstva jugovzhodne regije v košarki 3X3 za Osnovne šole

Regijskega prvenstva v košarki 3X3 za osnovne šole se je udeležilo sedemindvajset šol iz cele Dolenjske, Posavja, Zasavja in Grosuplja. Na državno prvenstvo so se uspeli uvrstiti košarkarji Osnovne šole Brežice, Osnovne šole Grm in Brinje pri učencih ter Osnovne šole šole Grm in Osnovne šole Loka Črnomelj pri učenkah.

Na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učenke je v finalni tekmi Osnovna šola Šmihel premagala Osnovno šolo Center. V tekmi za tretje mesto pa so košarkarice Osnovne šole Drska premagale vrstnice iz Osnovne šole Grm. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi 37 koši je Brina Počrvina iz OŠ Šmihel.

Naslov področnih prvakov v košarki za starejše učence je osvojila Osnovna šola Drska, ki je v finalu premagala Osnovno šolo Metlika. V tekmi za tretje mesto je bila uspešnejša Osnovna šola Grm z zmago nad Osnovno šolo Mirana Jarca Črnomelj. Najboljši strelec prvenstva z doseženimi 89 koši je Timotej Balažić iz OŠ Grm.

Na področnem prvenstvu v košarki za starejše učenke je prvo mesto osvojila Osnovna šola Grm po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Loka Črnomelj. Tretje so bile košarkarice Osnovne šole Drska. Najboljša strelka prvenstva je Daša Černe iz Osnovne šole Grm.

Rezultati regijskega prvenstva v košarki 3x3 za osnovne šole

Regijskega prvenstva v košarki 3x3 se je udeležilo 13 ekip pri učencih in 7 pri učenkah. Pri učencih je prvo mesto osvojila Osnovna šola Brežice pred Osnovno šolo Drska in Center. Pri učenkah pa so prva tri mesta zasedle Osnovna šola Loka Črnomelj, Osnovna šola Grm in Osnovna šola Šmarje- Sap.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole

Razpisi šolskih športnih tekmovanj:
- mali nogomet za mlajše učence (občinsko prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- košarka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mali nogomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- košarka 3x3 (osnovne šole - regijsko prvenstvo)
- košarka 3x3 (srednje šole - regijsko prvenstvo)
- rokomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- rokomet za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- atletika posamično - osnovne in srednje šole

Šest ekip se je pomerilo na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učence. Zmagala je Osnovna šola Drska, ki je v finalu premagala Osnovno šolo Metlika, v tekmi za tretje mesto pa so bili košarkarji Osnovne šole Brusnice uspešnejši od vrstnikov iz Osnovne šole Mirana Jarca Črnomelj. Lucas Čerček je s 66 doseženimi koši postal najboljši strelec področnega prvenstva.