ARHIV DŠI 2017

Na četrtem Dobrodelnem odbojkarskem izzivu prvič slavili »amaterji«

V športni dvorani Marof se je včeraj že četrtič zapovrstjo odvil, zdaj lahko že rečemo tradicionalni, dogodek z imenom Dobrodelni odbojkarski izziv 6na2 .

Končni vrstni red v tekmovanju DŠi za sezono 2017

Objavljamo končne rezultate tekmovanja DŠI za leto 2017. V moški konkurenci je zmagala Krka pred Revozom in Adrio Mobil, v ženski pa Krka pred Policijo in Revozom.  V skupnem seštevku je kot že vrsto let doslej prepričljivo zmagala Krka, na drugo mesto se je uvrstil Revoz, na tretjem mestu pa je Policija.

Tudi 57. Delavske športne igre s humanitarno noto in zmagoslavjem Krke

V Kulturnem centru Janeza Trdine je Zavod Novo mesto sinoči pripravil sklepno prireditev Delavskih športnih iger 2017. Na slovesnosti so med drugim podelili plakete in priznanja najboljšim posameznikom in ekipam, razglasili najboljšega športnika in športnico DŠI

DŠI 2017 - pikado

V tekmovanju v pikadu je v moški kategoriji sodelovalo 60 posameznikov iz 14 ekip. Skupno zmago v sezoni 2017 slavi Krka pred Adrio Mobil in Revozom. Najboljši trije posamezniki v seštevku pomladanskega in jesenskega dela so Robert Bozovičar; Adria Mobil in Zvone Klevišar; Revoz (oba 169 točk), na tretjem mestu pa je Jasmin Rahmanovič; Policija (168).

DŠI 2017 - odbojka

Na zadnjem letošnjem tekmovanju v sklopu DŠI 2017, je sodelovalo 9 moških in 9 ženskih ekip. V moški kategoriji smo bili priča napetemu finalu med ekipama Revoz in Krka. Kljub tesni zmagi slednje, je skupno prvo mesto pripadlo Revozu. Druga v skupnem seštevku je Krka in tretja Adria Mobil.

DŠI 2017 - namizni tenis

V finalu moškega dela turnirja v namiznem tenisu smo videli ponovitev finala iz pomladanskega dela. Tokrat je Damir Škerl (Pedagogi) vrnil Antonu Špringerju (Zavarovalnica Triglav) za poraz v prvem delu in zmagal prepričljivo s 3:0. V skupnem seštevku letošnje sezone sta si športno razdelila prvo mesto.

DŠI 2017 - badminton

Na turnirju v badmintonu, ki je potekalo v Športnem centru Košenice, je v ponovitvi finala v prvem delu slavil Andrej Murn (Pedagogi), ki je potrdil letošnjo vladavino v konkurenci DŠI. V finalu je bil ponovno boljši od Roka Kopača (Krka), ki je tudi v skupnem seštevku osvojil drugo mesto. Končno tretje mesto je pripadlo Luki Balabaniču (Adria Mobil).

DŠI 2017 - streljanje

Med 56 tekmovalci v streljanju z zračno puško je imel najbolj mirno roko in ostro oko Dušan Piškurič (URSA Slovenija; 181 krogov). Z minimalnim zaostankom sta se za njim uvrstila predstavnika Krke (Peter Goršin in Peter Korelc; 180 krogov).

DŠI 2017 - košarka

Čudovita dvorana ŠC Livada je premierno gostila 10 moških in 7 ženskih ekip v sklopu jesenskega košarkarskega turnirja. V obeh kategorijah so športnice in športniki Krke suvereno potrdili prvo mesto iz pomladanskega dela. Drugo mesto pri moških so osvojili novinci na DŠI tekmah – košarkarji ekipe Keragrad.

DŠI 2017 - TENIS M

Po vseh težavah, ki nam jih je povzročal deževni september, smo le uspeli pod streho spraviti tudi zadnje letošnje tekmovanje na prostem. Moški teniški turnir je prepričljivo osvojil predstavnik Krke, Krištof Golob. V pričakovanem finalu je ugnal trdoživega Marka Novaka (Adria Mobil).

DŠI 2017 - šah

Tekmovanje najboljših šahistov v sklopu DŠI je zaznamovala prevlada predstavnikov ekipe Pedagogi, ki so osvojili prva tri mesta posamično. V skupnem seštevku letošnje sezone so ekipno prav tako Pedagogi na prvem mestu, za njimi pa člani ekip Društva upokojencev Novo mesto in Revoza.

DŠI 2017 - kegljanje

Kegljače Telekoma, ki so z naskokom slavili na jesenskem tekmovanju v kegljanju, je odsotnost v pomladanskem delu stala visoke uvrstitve v skupnem seštevku DŠI 2017. Tako se letošnje skupne zmage veselijo kegljači Krke, na drugem mestu so člani Adrie Mobil, na tretjem pa Društvo upokojencev Novo mesto.

DŠI 2017 - nogomet

Jesenski nogometni turnir, ki ga je zaznamovala nekoliko skromna udeležba sodelujočih ekip, je osvojila ekipa Revoza, ki si je s tem priborila tudi delitev prvega mesta v skupnem seštevku letošnje sezone. Družba na vrhu ji dela Krka, tretje mesto pa je pripadlo nogometašem Adrie Mobil.

DŠI 2017 - balinanje Ž

Na jesenskem tekmovanju v balinanju za ženske je največji podvig uspel članicam ekipe Adria Mobil, ki so z nastopom v finalu skočile celo do tretjega mesta v skupni razvrstitvi letošnje sezone. Prvo mesto za sezono 2017 sta si razdelili ekipi obeh sodelujočih Društev upokojencev.

DŠI 2017 - balinanje M

Moški ekipi balinarjev iz Revoza je na jesenskem tekmovanju uspelo ubraniti prvo mesto s spomladanskega dela in s tem tudi osvojiti skupno prvo mesto v letošnji sezoni. V konkurenci 12 ekip je drugo mesto pripadlo ekipi Društva upokojencev Novo mesto, tretje pa balinarjem Adrie Mobil.