Delavske športne igre 2022 - veslanje

Končan je pomladanski del DŠI 2022. Zadnje dejanje smo tradicionalno izvedli ob reki Krki, tekmovanja v veslanju se je udeležilo sedem moških in šest ženskih ekip.

Takoj po prihodu v cilj zadnjega čolna v predtekmovanju – vožnji na čas, je območje tekmovanja zajelo močno neurje, zato nadaljevanje ni bilo mogoče. Z vodjami ekip smo se odločili, da za končni vrstni red veljajo rezultati iz predtekmovanja.

Tako je v moški kategoriji najboljši čas in prvo mesto zasedla ekipa Krke, drugo mesto je zasedel čoln Adrie Mobil, tretje pa veslači Zavoda za gozdove. V ženski kategoriji je bil najhitrejši čoln Adrie Mobil, drugo mesto si je s samo tri desetinke slabšim časom priveslala ekipa Revoza, tretje mesto pa so osvojile tekmovalke SOUOD.

S tekmovanji bomo nadaljevali v mesecu septembru, ko bomo pričeli z jesenskim delom DŠI 2022.

Objavljamo tudi ekipni vrstni red po končanem pomladanskem delu, v katerem smo izvedli 15 tekmovanj z 839 udeleženci.