X

Delavske športne igre 2022 - badminton

Po krajšem odmoru smo letošnjo sezono Delavskih športnih iger nadaljevali s turnirjem v badmintonu.

V ženski kategoriji smo bili priča prevladi posameznic iz Krke, saj so Jerca Bajuk, Teja Švent, Anja Kinčič in Sandra Turk osvojile prva štiri mesta med 24 tekmovalkami.

Tudi v moški kategoriji je slavil predstavnik iz Krke, v finalu je namreč Nejc Zaviršek premagal sodelavca Roka Kopača, v tekmi za tretje mesto pa je bil Luka Balabanič (Adria Mobil) boljši od Primoža Meznarčiča (Zavod za gozdove). Na turnirju je sodelovalo 36 posameznikov.

V ekipnem seštevku je bila v obeh kategorijah prepričljivo najboljša Krka. Drugo mesto med ženskami ekipami je osvojila ekipa Roletarstva Medle, tretje pa predstavnice Revoza. Med 12 moškimi ekipami so bili drugi tekmovalci Adrie Mobil, tretje mesto pa sta si razdelili ekipi Revoz in Zavod za gozdove.