KOŠARKA

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učence

Na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učence so prva tri mesta in s tem uvrstitev v četrtfinale državnega prvenstva osvojile Osnovna šola Grm, Bršljin in Metlika. Najboljši strelec prvenstva je Bor Vogrinc, dosegel je 74 košev.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učenke

Tudi na področnem prvenstvu v košarki za starejše učenke sta se v finalu enako kot na občinskem prvenstvu pomerili Osnovna šola Drska in Osnovna šola Grm. Tokrat so bile uspešnejše košarkarice Osnovne šole Drska. V tekmi za tretje mesto je slavila Osnovna šola Bršljin z zmago nad Osnovno šolo Šentrupert. Naboljša strelka prvenstva je Franja Hrovat, ki je dosegla 77 točk.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učence

Košarkarji Osnovne šole Grm so zanesljivo osvojili naslov področnih prvakov za starejše učence. Drugo mesto je osvojila Osnovna šola Center in tretje Osnovna šola Bršljin. Najboljši strelec prvenstva je Sergej Petkovič, ki je dosegel 92 košev.

Rezultati regijskega prvenstva v košarki 3x3 za osnovne šole

Regijskega prvenstva v košarki 3x3 se je udeležilo 13 ekip učencev in 9 ekip učenk. Uvrstitev na finale državnega prvenstva so si pri učencih izborile Osnovne šole Grm, Primoža Trubarja Velike Lašče in Vavta vas, pri učenkah pa Osnovna šola Bršljin, Luisa Adamiča in Drska.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učenke

Naslov področnih prvakinj v košarki za mlajše učenke so osvojile učenke Osnovne šole Grm, ki so v finalu premagale Osnovno šolo Drska. Tretje mesto je osvojila Osnovna šola Bršljin s tesno zmago nad Osnovno šolo Loka Črnomelj. Najboljša strelka prvenstva je Franja Horvat, ki je dosegla 74 košev.

Področni prvaki v košarki za mlajše učence so postali košarkarji Osnovne šole Center, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Loka Črnomelj in tretje Osnovna šola Otočec. Najboljši strelec turnirja je s 66 doseženimi koši Žak Smrekar.

Področne prvakinje v košarki so postale starejše učenke Osnovne šole Bršljin, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Drska in tretje Osnovna šola Grm. Najboljša strelka prvenstva je Teja Dajčman iz Osnovne šole Mirana Jarca Črnomelj.

Prvo mesto na področnem prvenstvu v košarki za starejše učence je ovojila Osnovna šola Grm, drugo Osnovna šola Center in tretje Osnovna šola Vavta vas. Najboljši strelec prvenstva je Enej Faleskini, ki je dosegel 79 košev.

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za osnovne šole

V letošnjem šolskem letu smo prvič izvedli tudi tekmovanje v košarki 3x3 za učence in učenke, ki se ga je udeležilo 16 ekip. Pri učenkah so slavile košarkarice osnovne šole Grm, pri učencih pa košarkarji osnovne šole Metlika.

Na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učenke je prvo mesto osvojila osnovna šola Grm, ki je v finalu premagala osnovno šolo Drska. Tretje mesto je osvojila osnovna šola Mirana Jarca Črnomelj. Najboljša strelka prvenstva je Franja Hrovat, ki je dosegla 60 košev.

Naslov področnega prvaka v košarki za mlajše učence je osvojila osnovna šola Grm, uvrstitev na četrtfinale državnega prvenstva pa si je z drugim mestom zagotovila še osnovna šola Vavta vas, oziroma s tretjim mestom osnovna šola Center. Najboljši strelec prvenstva je Enej Faleskini ki je dosegel 99 košev.

Na področnem prvenstvu v košarki za starejše učenke je prvo mesto osvojila osnovna šola Grm pred osnovno šolo Drska in osnovno šolo Vavta vas. Najboljša strelka prvenstva je Sara Burgar iz OŠ Vavta vas.

Na področnem prvenstvu v košarki za starejše učence so prva tri mesta in s tem uvrstitev na četrtfinale državnega prvenstva osvojili košarkarji OŠ Grm, OŠ Center in OŠ Drska. Najboljši strelec prvenstva z 99 koši je Jaka Klobučar iz OŠ Drska.

Prva tri mesta na področnem prvenstvu in s tem tudi uvrstitev na četrtfinale državnega prvenstva so si izborile ekipe OŠ Grm, OŠ Center in OŠ Najboljši strelec s ?? koši je Rok Zaman iz OŠ Grm.

Prvo mesto na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učence so osvojili košarkarji Osnovne šole Center, ki so v finalu premagali OŠ Vavta vas. Tretje mesto je osvojila Osnovna šola Grm. Najboljši strelec prvenstva je Luka Anzulovič iz OŠ Center.