OSNOVNE ŠOLE - PODROČNA TEKMOVANJA

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Področnega posamičnega prvenstva za osnovne šole se je udeležilo natanko 100 šahistov in šahistk. V posameznih kategorijah so slavili Tina Lavrič Osnovna šola Toneta Pavčka, Igor Dragičević Osnovna šola Drska, Jurij Hudoklin Osnovna šola Center in Rosa Brinovar Osnovna šola Dolenjske Toplice.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učenke

Na področnem prvenstvu v košarki za starejše učenke so se naslova področnih prvakinj veselile košarkarice Osnovne šole Drska, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Center in tretje Osnovna šola Šmihel. Najboljša strelka prvenstva je bila z osemnajstimi koši Nuša Florjančič.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za starejše učence

Udeležbo na področnem prvenstvu v malem nogometu za starejše učence si je priborilo devet šol. Na občinskih in medobčinski prvenstvih pa je sodelovalo kar 25 šol iz dolenjskega področnega centra. Naslov področnih prvakov so osvojili nogometaši Osnovne šole Brusnice, drugo mesto je pripadlo Osnovni šoli Loka Črnomelj in tretje Osnovni šoli Semič. Tian Čauševič iz OŠ Brusnice je z devetimi zadetki najboljši strelec področnega prvenstva.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za starejše učence

Na področnem prvenstvu v rokometu za starejše učence so slavili domačini rokometaši Osnovne šole Trebnje po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Bršljin. Osnovna šola Stopiče je zasedla tretje mesto. Najboljši strelec prvenstva z doseženimi sedemindvajsetimi zadetki je Nik Pust.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za starejše učenke

Naslov področnih prvakinj v rokometu so osvojile starejše učenke Osnovne šole Frana Metelka Škocjan po zmagi v finalu nad domačinkami Osnovno šolo Stopiče. Tretje mesto je pripadlo Osnovni šoli Center. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi 24 zadetki je Luna Goršek.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za nekategorizirane tekmovalce in tekmovalke se je udeležilo okoli 120 tekmovalcev iz šol dolenjskega področnega centra. Pri mlajših učencih je slavil Taj Sporer pri mlajših učenkah Vita Škufca ter pri starejših učencih in učenkah Pia Pintar in Tilen Urbančič.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učence

V ponedeljek, 13. 11. 2023, je v ŠC Livada potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše učence, na katerem so prvo mesto osvojili učenci OŠ Drska. V finalu so premagali učence OŠ Loka Črnomelj, tretje mesto pa je pripadlo OŠ Mirana Jarca Črnomelj.

PODROČNO EKIPNO PRVENSTVO V ATLETIKI ZA OSNOVNE ŠOLE

Skoraj 500 učencev in učenk je tekmovalo na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za osnovne šole. Med učenci je slavila Osnovna šola Center pri učenkah pa Osnovna šola Šentjernej. Drugo mesto pri učenkah je osvojila Osnovna šola Grm in pri učencih Osnovna šola Šentjernej, trtje mesto pa so osvojili grmčani ter centrašice.

Polfinale državnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Na polfinalu državnega prvenstva v odbojki na mivki si je nastop na finalu državnega prvenstva tako pri učencih kot učenkah zagotovila Osnovna šola Žužemberk. Pri učencih je drugo mesto osvojila Osnovna šola Šentjernej in tretje Osnovna šola Tržišče. Pri učenkah pa so bile druge odbojkarice Osnovne šole Brezovica pri Ljubljani in tretje učenke osnovne šole XIV. divizije Senovo.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki na mivki za starejše učence in učenke

V četrtek, 8. 6. 2023, je v športnem parku Loka v Novem mestu, potekalo področno prvenstvo v odbojki na mivki. Prvo mesto je tako pri učencih, kot pri učenkah zasedla OŠ Žužemberk. Drugo mesto je pri učencih osvojila OŠ Šentjernej, tretji pa so bili učenci OŠ Otočec. Pri učenkah si je drugo mesto priigrala OŠ Loka Črnomelj, tretja je bila OŠ Metlika.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

V četrtek, 25. 5. 2023, je na stadionu Portovald Novo mesto potekalo področno posamično prvenstvo v atletiki za osnovne šole.

Rezultati regijskega prvenstva jugovzhodne regije v košarki 3X3 za Osnovne šole

Regijskega prvenstva v košarki 3X3 za osnovne šole se je udeležilo sedemindvajset šol iz cele Dolenjske, Posavja, Zasavja in Grosuplja. Na državno prvenstvo so se uspeli uvrstiti košarkarji Osnovne šole Brežice, Osnovne šole Grm in Brinje pri učencih ter Osnovne šole šole Grm in Osnovne šole Loka Črnomelj pri učenkah.

Rezultati štafetnih tekov v okviru novomeškega teka

Na štafetnih tekih v okviru novomeškega teka se je pomerilo 48 štafet v štirih različnih kategorijah. Pri najmlajših sta slavili štafeti Osnovne šole Toneta Pavčka in Grma, pri starejših pa Osnovna šola Brusnice in Osnovna šola Toneta Pavčka.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za mlajše učenke

Naslov področnih prvakinj v malem nogometu za mlajše učenke so osvojile nogometašice Osnovne šole Šmarjeta z zmago v finalu nad Osnovno šolo Šentjernej. V tekmi za tretje mesto je Osnovna šola Škocjan premagala domačinke, Osnovno šolo Trebnje. Najboljša strelka prvenstva je Sara Zupan iz Osnovne šole Šmarjeta z doseženima dvema zadetkoma.

Rezultati področnega prvenstva v mali odbojki za mlajše učenke

Na področnem prvenstvu v mali odbojki za mlajše učenke so prvo mesto prepričljivo osvojile domačinke, učenke Osnovne šole Žužemberk. Drugo mesto je pripadlo odbojkaricam Osnovne šole Otočec in tretje Osnovni šoli Center.