OSNOVNE ŠOLE - PODROČNA TEKMOVANJA

Rezultati polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole, ki smo ga organizirali na igriščih športnega parka Loka v Novem mestu, se je udeležilo 12 uvrščenih ekip. Uvrstitev na finalni turnir državnega prvenstva sta si priborili OŠ Žužemberk pri učenkah in OŠ Šentjernej pri učencih. Drugo mesto sta osvojili OŠ Ig in OŠ Žužemberk, tretje pa OŠ Brezovica in OŠ Škofljica.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Področno prvenstvo v odbojki na mivki za osnovne šole smo izvedli že za šolsko leto 2022-23. Uvrstitev na regijsko prvenstvo, ki bo v začetku septembra so si pri učenkah priborile Osnovna šola Otočec in Žužemberk pri učencih pa Osnovna šola Šentjernej in Žužemberk.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Področnega posamičnega prvenstva v atletiki se je udeležilo rekordnih skoraj 600 mlajših in starejših učencev ter učenk. Ob doseženih odličnih rezultati se bo zagotovo veliko tekmovalcev iz področnega centra Dolenjska uvrstilo na finale, ki bo v sredo 8. 6. 2022, v Žalcu.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učenke

Prvo mesto na področnem prvenstvu v rokometu za mlajše učenke je osvojila Osnovna šola Grm pred Osnovno šolo Stopiče in Osnovno šolo Center. Najboljša strelka prvenstva je Alja Retelj, ki je dosegla 25 zadetkov.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učence

Na področnem prvenstvu v rokometu za mlajše učence, ki je potekalo skupaj z občinskim prvenstvom novomeške občine, je prvo mesto osvojila Osnovna šola Trebnje, ki je v finalu premagala Osnovno šolo Šmihel, v tekmi za tretje mesto pa je bila Osnovna šola Bršljin uspešnejša od Osnovne šole Stopiče. Najboljši strelec prvenstva je Nik Pust z 25 doseženimi zadetki.

Rezultati regijskega prvenstva v košarki 3x3 za osnovne šole

Regijskega prvenstva v košarki 3x3 se je udeležilo 13 ekip pri učencih in 7 pri učenkah. Pri učencih je prvo mesto osvojila Osnovna šola Brežice pred Osnovno šolo Drska in Center. Pri učenkah pa so prva tri mesta zasedle Osnovna šola Loka Črnomelj, Osnovna šola Grm in Osnovna šola Šmarje- Sap.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za mlajše učence

Na področnem prvenstvu v malem nogometu za mlajše učence, ki je potekalo v Črnomlju, je prvo mesto osvojila Osnovna šola Trebnje pred Osnovno šolo Brusnice in Osnovno šolo Vavta vas. Najboljši strelec prvenstva s sedmimi doseženimi zadetki je David Janc iz OŠ Brusnice.

Rezultati področnega prvenstva v mali odbojki za mlajše učence

Tudi na področnem prvenstvu v mali odbojki za mlajše učence so slavili domačini, odbojkarji Osnovne šole Žužemberk. Drugo mesto je osvojila Osnovna šola Šentjernej in tretje Osnovna šola Mokronog.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učence

Šest ekip se je pomerilo na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učence. Zmagala je Osnovna šola Drska, ki je v finalu premagala Osnovno šolo Metlika, v tekmi za tretje mesto pa so bili košarkarji Osnovne šole Brusnice uspešnejši od vrstnikov iz Osnovne šole Mirana Jarca Črnomelj. Lucas Čerček je s 66 doseženimi koši postal najboljši strelec področnega prvenstva.

Rezultati področnega prvenstva v mali odbojki za mlajše učenke

Na področnem prvenstvu v mali odbojki za mlajše učenke je prvo mesto prepričljivo osvojila Osnovna šola Žužemberk, sicer organizatorica prvenstva, pred Osnovno šolo Metlika in Osnovno šolo Dragatuš.

Rezultati področnega prvenstva v štafetnih tekih za osnovne šole

Na področnem prvenstvu v štafetnih tekih, ki je potekalo v okviru 22. novomeškega teka, so v vseh štirih kategorijah slavili tekači in tekačice Osnovne šole Grm iz Novega mesta, druga mesta pa so osvojile Osnovne šole Center, Toneta Pavčka in Bršljin. Na tekmovanju je sodelovalo 57 štafet iz dolenjskih osnovni šol.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v šahu za osnovne šole so pri mlajših učenkah in učencih prvo mesto osvojile šahistke in šahisti Osnovne šole Šmihel, pri starejših učenkah Osnovne šole Mokronog in pri starejših učencih tekmovalci Osnovne šole Center.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu za osnovne šole je pri starejših učencih in učenkah slavila Osnovna šola Mirna pred Osnovno šolo Dolenjske Toplice in Osnovno šolo Loka Črnomelj. Pri mlajših učenkah in učencih pa so prva tri mesta zasedle Osnovna šola Mirna, Osnovna šola Žužemberk in Osnovna šola Šmihel.

Rezultati področnega ekipnega in posamičnega prvenstva v namiznem tenisu za osnovne šole

Na področnem prvenstvu v namiznem tenisu je ekipno pri starejših učencih in učenkah slavila Osnovna šola Bršljin in pri mlajših učencih ter učenkah Osnovna šola Šmarjeta 2. V posameznih kategorijah so prva mesta osvojili Žan Vidmar, Karin Slatinšek, Patrik Blažević, Zara Judež, Maj Murn in Lana Slatinšek.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v šahu za mlajše učence in učenke

Na področnem posamičnem prvenstvu v šahu za mlajše učence in učenke sta slavila pri učenkah Zoja Brcar iz Osnovne šole Šentrupert in Lovro Tiran iz Osnovne šole Center.