KOŠARKA

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za srednje šole

Na prvem področnem prvenstvu v košarki 3x3 za srednje šole je prvo mesto pri dijakih in dijakinjah osvojila srednja elektro šola in tehniška gimnazija šolskega centra Novo mesto, v obeh kategorijah pa je drugo mesto osvojila Gimnazija Novo mesto.

Razpis področnega prvenstva v košarki 3x3 za srednje šole

Novost v šolskem letu 2017-18 je tekmovanje v košarki 3x3 za dijake in dijakinje. Tekmovanje bo v ponedeljek, 12. 3. 2018 ob 10.00 v športni dvorani Leon Štukelj v Novem mestu.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijake

Na področnem prvenstvu v košarki za dijake je prvo mesto osvojila srednja elektro šola in tehniška gimnazija Novo mesto, drugo srednja poklicna in strokovna šola Krško in tretje srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola Novo mesto. Najboljši strelec prvenstva je Leon Strgar.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijakinje

Področne prvakinje v košarki za dijakinje so novomeške gimnazijke, ki so v finalu premagale srednjo zdravstveno in kemijsko šolo. Tretje mesto je osvojila srednja elektro šola in tehniška gimnazija. Najboljša strelka prvenstva s 43 koši je Ajda Brurgar iz Gimnazije Novo mesto.

Na področnem prvenstvu v košarki za dijakinje je prvo mesto osvojila Gimnazija Novo mesto, pred srednjo zdravstveno in kemijsko šolo ter Gimnazijo Brežice. Najboljša strelka prvenstva je Sara Burgar iz novomeške gimnazije.

Na področnem prvenstvu v košarki za dijake, ki se ga je udeležilo osem srednjih šol iz Novega mesta, Litije, Kočevja, Krškega, Brežic, Črnomlja in Ivančne Gorice, so naslov prvakov osvojili košarkarji srednje elektro šole in tehniške gmnazije, najboljši strelec prvenstva pa je Kristjan Gliha.