BALINANJE

DŠI - balinanje ženske

Na tekmovanju Delavskih športnih iger v balinanju za ženske so v jesenskem delu slavile balinarke Društva upokojencev Novo mesto pred Adrio Mobil in Društvom upokojencev Mali Slatnik. V skupnem seštevku za sezono 2023 so si prvo mesto razdelili ekipi Adrie Mobil in Društvo upokojencev Mali Slatnik.

DŠI - balinanje za moške

Na tekmovanju Delavskih športnih iger v balinanju za moške se je v ŠRD Breza v Straži pomerilo osem ekip. Najuspešnejši na jesenskem delu so bili balinarji Adrie Mobil, ki so tudi osvojili skupno zmago za sezono 2023. Drugo mesto na jesenskem delu je zasedel Revoz in tretje Društvo upokojencev Novo mesto.

DŠI 2021 - BALINANJE

61. sezona Delavskih športnih iger.

DŠI 2020 - Balinanje - Moški

Z nekaj težavami zaradi muhastega jesenskega vremena smo uspeli izvesti tudi tekmovanje v balinanju za moške. Vse štiri nosilne ekipe so se brez večjih težav prebile v polfinale, kjer so si nastop v finalu zagotovili predstavniki Adrie Mobil (z zmago nad Revozom) in Društvo upokojencev Novo mesto (z zmago proti »vrstnikom« iz Malega Slatnika).

DŠI 2020 - BALINANJE - Ženske

Jesenskega tekmovanja v balinanju se je udeležilo 10 ženskih ekip. Za prijetno presenečenje so poskrbele predstavnice ekipe Vrtec Novo mesto, ki so klonile šele v finalu, ko so morale priznati premoč Društva upokojencev Mali Slatnik. Tretje mesto so osvojile tekmovalke Adrie Mobil.

DŠI 2019 - BALINANJE (m) - JESEN

Dvodnevnega jesenskega tekmovanja v balinanju se je udeležilo 13 moških ekip. Vrstni red na vrhu so krojile ekipe Adria Mobil, Društvo upokojencev Mali Slatnik in Društvo upokojencev Novo mesto. Tudi v skupnem seštevku točk letošnje sezone so na prvih treh mestih iste ekipe; najboljša ekipa v sezoni 2019 je Adria Mobil (71 točk), novomeški upokojenci pa so z zmago v pomladanskem delu prehiteli upokojence z Malega Slatnika.

DŠI 2019 - BALINANJE (ž) - JESEN

Predstavnice Splošne bolnišnice so s prvim mestom v jesenskem delu suvereno potrdile letošnjo prevlado v balinanju. Med 11 sodelujočimi ekipami so drugo mesto osvojile članice ekipe Adria Mobil, tretje pa Revoz. V skupnem seštevku sezone 2019 so se za Splošno bolnišnico (73 točk) zvrstile ekipe Društvo upokojencev Novo mesto (2. mesto, 58 točk), na tretjem mestu pa s 54 točkami ekipi Mestne občine in Društva upokojencev Mali Slatnik.

DŠI 2019 - BALINANJE - MOŠKI

Tudi balinanja za moške so se udeležili predstavniki 12 ekip. V polfinale so se uvrstile ekipe, ki so bile v lanskem letu najvišje uvrščene in so tudi tokrat upravičile status »nosilca.« Tudi vrstni red prvih štirih ekip pomladanskega tekmovanja je isti kot je bil ob koncu sezone 2018. V finalu je ekipa Društva upokojencev Novo mesto z rezultatom 7:6 ugnala tekmovalce Adrie Mobil, v tekmi za tretje mesto pa je bil Revoz s 7:5 boljši od Krke.

Naslednji teden bo na igriščih TK Portovald potekal teniški turnir; moški bodo loparje prekrižali v torek, 14.5., ženske pa v četrtek, 16.5.

Udeleženke in udeleženci tekmovanja v balinanju so pripomogli k novemu znesku URSA dobrodelnega števca, ki kaže že 1028€.

DŠI 2019 - BALINANJE - ŽENSKE

Prvega tekmovanja v drugem delu sklopa pomladanskih tekmovanj DŠI 2019, se je udeležilo 12 ženskih ekip. Potrebno je pohvaliti prav vse predstavnice balinarskih ekip, saj so bili pogoji zaradi nizkih temperatur zelo slabi.
Najbolj so se vremenskim razmeram prilagodile članice ekipe Splošna bolnišnica, ki so se uspešno prebile do prvega mesta, potem ko so v polfinalu premagale lanske zmagovalke iz Društva upokojencev Mali Slatnik, v finalu pa še nasprotnice iz ekipe Društvo upokojencev Novo mesto. V tekmi za tretje mesto med Roletarstvom Medle in Društvom upokojencev Mali Slatnik so bile boljše slednje, z rezultatom 5:3.

V sredo, 8.5., se bodo v balinanju pomerili še predstavniki moških ekip.

DŠI 2018 - balinanje

Štiridnevnega tekmovanja v balinanju, ki je potekalo na balinišču ŠD Drska, se je v obeh kategorijah udeležilo po 12 ekip. V ženski kategoriji je slavila ekipa Društva upokojencev Mali Slatnik, ki je osvojila tudi skupno prvo mesto v sezoni 2018.

DŠI 2018 - balinanje moški

Tekmovanja v balinanju so se udeležili predstavniki 13 moških ekip. V finalu je Društvo upokojencev Novo mesto ugnalo Revoz, tretje mesto pa je osvojila ekipa Adria Mobil.

DŠI 2018 - balinanje ženske

Pomladanskega tekmovanja v balinanju se je udeležilo 36 posameznic, ki so zastopale 11 sodelujočih ekip. Prvo mesto so osvojile članice ekipe Društva upokojencev Novo mesto, ki so v finalu ugnale ekipo Društva upokojencev Mali Slatnik.

DŠI 2017 - balinanje Ž

Na jesenskem tekmovanju v balinanju za ženske je največji podvig uspel članicam ekipe Adria Mobil, ki so z nastopom v finalu skočile celo do tretjega mesta v skupni razvrstitvi letošnje sezone. Prvo mesto za sezono 2017 sta si razdelili ekipi obeh sodelujočih Društev upokojencev.

DŠI 2017 - balinanje M

Moški ekipi balinarjev iz Revoza je na jesenskem tekmovanju uspelo ubraniti prvo mesto s spomladanskega dela in s tem tudi osvojiti skupno prvo mesto v letošnji sezoni. V konkurenci 12 ekip je drugo mesto pripadlo ekipi Društva upokojencev Novo mesto, tretje pa balinarjem Adrie Mobil.

Včeraj smo na balinišču Drska le uspeli izvesti tudi moški del tekmovanja v balinanju, ki je bilo v ponedeljek zaradi dežja prestavljeno. Med enajstimi ekipami so prepričljivo zmagali predstavniki Revoza, ki so bili v finalu s 6:2 boljši od Društva upokojencev Novo mesto.