OSNOVNE ŠOLE - OBČINSKA TEKMOVANJA

Rezultati občinskega prvenstva v malem nogometu za starejše učence

Na občinskem prvenstvu v malem nogometu za starejše učence je prvo mesto osvojila Osnovna šola Drska, ki je v finalu s 2 : 0 premagala Osnovno šolo Center. V tekmi za tretje mesto je bila Osnovna šola Grm boljša od Osnovne šole Šmihel prav tako z rezultatom 2 : 0. Najboljši strelec prvenstva je Tilen Kovačič, ki je dosegel 10 zadetkov.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za starejše učence

Najboljši na občinskem prvenstvu v rokometu so bili starejši učenci Osnovne šole Stopiče, ki so v finalu premagali vrstnike iz Osnovne šole Grm. Tretje mesto so zasedli rokometaši Osnovne šole Center. Najboljši strelec prvenstva je s dvainštiridesetimi zadetki Maks Reba.

Rezultati finalnega turnirja občinskega prvenstva v košarki za starejše učence

Naslov občinskih prvakov v košarki za starejše učence so osvojili košarkarji Osnovne šole Grm, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Center in tretje Osnovna šola Bršljin. Najboljši strelec občinskega prvenstva je Leon Filipovič ki je dosegel 105 košev.

Rezultati občinskega prvenstva v malem nogometu za starejše učenke

Občinske prvakinje v malem nogometu so postale učenke Osnovne šole Brusnice, ki so v finalu po izvajanju kazenskih strelov premagale nogometašice OŠ Center. Tretje mesto je osvojila OŠ Otočec. Najboljša strelka prvenstva je Blažka Nosan.

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za starejše učence - 2. skupina

Na finalni turnir občinskega prvenstva v košarki za starejše učence sta se uvrstili še OŠ Center in OŠ Drska, ki sta zasedli prvo oziroma drugo mesto na drugem polfinalnem turnirju.

Na polfinalnem turnirju v košarki za starejše učence sta si v prvi skupini mesto na finalnem turnirju izborili Osnovna šola Grm in Osnovna šola Bršljin. Finalni turnir bo, 23. 10. 2019, ob 13.00 na osnovni šoli Bršljin.

Šolski teki - novomeški polmaraton

Šolskih tekov za osnovne šole v okviru novomeškega polmaratona se je udeležilo 217 učencev in učenk, v osmih različnih kategorijah.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za učence in učenke

Na občinskem prvenstvu v odbojki na mivki za učence je prvo mesto osvojila Osnovna šola Šmihel in drugo Osnovna šola Center, pri učenkah pa sta bili najuspešnejši Osnovna šola Center in Brusnice. Prvouvrščeni ekipi v obeh kategorijah sta se uvrstili na področno prvenstvo.

Rezultati občinskega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Okoli 350 osnovnošolcev in osnovnošolk se je pomerilo na občinskem posamičnem prvenstvu v atletiki. Najboljši med njimi se bodo 21. 5. 2019 pomerili na področnem prvenstvu, ki bo tudi na stadionu Portoval.

Rezultati občinskega ekipnega krosa za osnovne in srednje šole

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za mlajše učenke

Občinske prvakinje v rokometu za mlajše učenke so postale rokometašice Osnovne šole Grm, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Stopiče in tretje Osnovna šola Bršljin. Najboljša strelka prvenstva je Nežka Ocepek, ki je dosegla 21 zadetkov.

Rezultati Občinskega prvenstva v rokometu za mlajše učence

V Stopičah se je, 20. 3. 2019, pet osnovnih šol pomerilo na področnem prvenstvu v mali odbojki za mlajše učence. Najbolj uspešna je bila OŠ Center, ki je v finalu premagala OŠ Bršljin z 13:12.

Rezultati dvoranskega atletskega prvenstva za mlajše in starejše učence in učenke

Prvega dvoranskega osnovnošolskega atletskega prvenstva na prenovljenem objektu v Češči vasi, se je udeležilo več kot 500 najmlajših, mlajših in starejših učencev in učenk.

Rezultati občinskega prvenstva v dvoranski atletiki za najmlajše učence in učenke

Na dvoranskem atletskem prvenstvu za najmlajše učence in učenke, ki je potekalo na velodromu, so v posameznih kategorijah slavili Iris Gliha, Daša Černe, Zoja Tekstor, Lara Cujnik, Leon Lapanje, Jaka Zrilič Ferbežar, Jakob Cvelbar in Aljaž Kotnik.

Rezultati občinskega prvenstva v mali odbojki za mlajše učenke

Občinske prvakinje v mali odbojki za mlajše učenke so postale odbojkarice Osnovne šole Otočec, ki so v finalu premagale Osnovno šolo Center. Tretje mesto je osvojila Osnovna šola Šmihel.