SREDNJE ŠOLE - PODROČNA TEKMOVANJA

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Področnega posamičnega prvenstva v atletiki se je udeležilo okoli 140 dijakov in dijakinj, nekoliko manj od pričakovanj. Kljub temu je bilo doseženih nekaj dobrih rezultatov. Finale državnega prvenstva bo v četrtek, 18. 5. 2023, v Velenju.

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za srednje šole

Na področnem prvenstvu v košarki 3x3 so v konkurenci dijakov prvo mesto osvojili košarkarji Gimnazije Novo mesto pred Ekonomsko šolo Novo mesto in Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto. Tudi pri dijakinjah so slavile košarkarice Gimnazije Novo mesto, drugo mesto je osvojila Srednja zdravstvena in kemijska šola ter tretje Ekonomska šola Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijake

Na področnem prvenstvu v malem nogometu za dijake je sodelovalo osem ekip iz cele Dolenjske. Prvo mesto je osvojila ekipa SIC Brežice, ki je v finalu premagala Ekonomsko šolo Novo mesto. Najboljši strelec področnega prvenstva s sedmimi doseženimi zadetki je Tadej Petančič.

Rezultati področnega posamičnega in ekipnega prvenstva v badmintonu za srednje šole

Na področnem prvenstvu v badmintonu za srednje šole je ekipno slavila Gimnazija Novo mesto, med posamezniki pa Kaja Bratuša in Vid Urbančič med nekategoriziranimi tekmovalci ter Vid Koščak in Neža Krištof med kategoriziranimi dijaki in dijakinjami.

Rezultati področnega prvenstva v košarki in rokometu za dijakinje

Področnega prvenstva v košarki in rokomet za dijakinje sta se udeležili samo dve šoli. Tako v košarki kot v rokometu je slavila Gimnazija Novo mesto z zmago nad Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijake

Na področnem prvenstvu v košarki za dijake je nastopilo osem ekip iz Novega mesta, Kočevja, Brežic, Črnomlja, Krškega in Ivančne Gorice. V finalu je Gimnazija Novo mesto premagala Gimnazijo Brežice, v tekmi za tretje mesto pa je bila Srednja strojna šola uspešnejša od Srednje elektro šole in tehniške gimnazije. Najboljši strelec prvenstva je Matej Antolovič z doseženimi 46 koši.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijakinje

Na področnem prvenstvu v malem nogometu za dijakinje se je pomerilo osem ekip. V Športni dvorani Leona Štuklja je bilo ob številnih navijačih res pravo vzdušje za šolsko športno tekmovanje. Naslov področnih prvakinj so osvojile nogometašice Srednje zdravstvene in kemijske šole Šolskega centra Novo mesto z zmago v finalu nad Gimnazijo Brežice. Tretje meso je po težavah s poškodbami osvojila Gimnazija in Srednja šola Kočevje. Najboljša strelka prvenstva je Ula Bohorič iz Gimnazije Brežice.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijake

Področno prvenstvo v odbojki za dijake je potekalo v Športni dvorani Leona Štuklja v Novem mestu. V ponovitvi finala iz občinskega prvenstva, so tudi tokrat slavili odbojkarji Gimnazije Novo mesto z zmago nad Srednjo strojno šolo Šolskega centra Novo mesto. Tretje mesto je osvojila Srednja elektro šola in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijake

Področni prvaki so postali rokometaši Srednje elektro šole in tehniške gimnazije po zmagi v finalu nad Strokovno izobraževalnim centrom Brežice. Uvrstitev v četrtfinale državnega prvenstva si je s tretjim mestom priborila še Srednja strojna šola Šolskega centra Novo mesto. Z dvajsetimi zadetki je bil najboljši strelec prvenstva David Smolič.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijakinje

V Brežicah na področnem prvenstvu v odbojki za dijakinje je prvo mesto osvojila novomeška gimnazija pred brežiško gimnazijo, tretje mesto pa je osvojila Srednja zdravstvena in kemijska šola Šolskega centra Novo mesto.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Področnega ekipnega prvenstva v atletiki za srednje šole se je udeležilo 248 dijakov in dijakinj. Doseženih je bilo nekaj zelo dobrih rezultatov. V obeh kategorijah je z veliko prednostjo zmagala Gimnazija Novo mesto pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo pri dijakinjah in Srednjo elektro šolo in tehniško gimnazijo pri dijakih. Finale državnega prvenstva bo 5. 10. 2022.

Rezultati polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole

Na polfinalnih turnirjih v odbojki na mivki za srednje šole so si uvrstitev na finale državnega prvenstva priborili odbojkarji in odbojkarice Gimnazije Novo mesto. Pri dijakih je drugo mesto osvojila Srednja strojna šola pri dijakinjah pa Gimnazija Brežice. Grm Novo mesto - center biotehnike in turizma je v obeh konkurencah osvojil tretje mesto.

Razpis polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole

Polfinale državnega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole bo v četrtek, 8. 9. 2022, ob 9.30 v športnem parku Loka v Novem mestu. V primeru slabega vremena bo tekmovanje v petek, 9. 9. 2022.

Po dveh letih smo ponovno izpeljali področno posamično prvenstvo v atletiki za srednje šole, katerega se je udeležilo okoli 170 dijakov in dijakinj. Doseženih je bilo nekaj izvrstnih rezultatov. Finale državnega prvenstva bo 26. 5. 2022 v Mariboru.

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za dijake

Na področnem prvenstvu v košarki za srednje šole so tekmovali samo dijaki. Prva tri mesta so osvojile novomeške ekipe. Zmagala je Srednja elektro šola in tehniška gimnazija pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo, tretje mesto pa je osvojila Gimnazija Novo mesto. Vse tri ekipe so si priborile uvrstitev na državno prvenstvo, ob njih pa še Gimnazija Brežice.