SREDNJE ŠOLE - PODROČNA TEKMOVANJA

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za srednje šole

Na področnem prvenstvu v košarki 3x3 so v konkurenci dijakov prvo mesto osvojili košarkarji Ekonomske šole Novo mesto pred Srednjo elektro računalniško šolo in tehniško gimnazijo, tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto. Pri dijakinjah so slavile košarkarice Gimnazije Novo mesto, drugo mesto je osvojila Srednja zdravstvena in kemijska šola ter tretje Ekonomska šola Novo mesto.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole - JANUAR 2024

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijake

Na področnem prvenstvu v malem nogometu za dijake je prvo mesto osvojila ekipa SIC Brežice, ki je v finalu po kazenskih strelih premagala ekipo ŠC NM SERŠTG. Tretje mesto je osvojila ekipa ŠC Krško - Sevnica. Najboljši strelec prvenstva je bil s sedmimi zadetki Žiga Kolmanič iz ŠC NM SERŠTG.

Rezultati področnega ekipnega in posamičnega prvenstva v badmintonu za srednje šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu je prvo mesto osvojila Gimnazija Novo mesto, pred SERŠTG Šolskega centra Novo mesto in Gimnazijo Brežice. Posamično so prva mesta osvojili Vid Koščak, Vid Urbančič, Zara Šenica in Lea Plazar.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijakinje

Področnega prvenstva v rokometu za dijakinje so se udeležile tri srednje šole. Najuspešnejša je bila Gimnazija Novo mesto pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto, tretje mesto pa je pripadlo Gimnaziji Brežice. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi devetimi zadetki je Kara Martinčič.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijake

Na področnem tekmovanju v košarki za dijake, ki je potekalo 29. 11. 2023, v ŠD Marof, so prvo mesto osvojili dijaki Gimnazije Novo mesto. Drugo mesto je pripadlo dijakom Ekonomske šole Novo mesto in tretje Šolskemu centru Krško - Sevnica. Najboljši strelec je Tim Dragan iz Ekonomske šole Novo mesto.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole - DECEMBER 2023

- Odbojka starejše učenke (občinsko prvenstvo - 4. 12. 2023)
- Rokomet dijakinje (področno prvenstvo - 5 .12. 2023)
- Šah posamično OŠ (občinsko prvenstvo - 6. 12. 2023)
- Nogomet starejši učenci (področno prvenstvo - 7. 12. 2023)
- Badminton ekipno OŠ (občinsko prvenstvo - 11. 12. 2023)
- Nogomet dijaki (občinsko prvenstvo - 14. 12. 2023)
- Košarka starejše učenke (področno prvenstvo - 14. 12. 2023)
- Badminton ekipno in posamično SŠ (področno prvenstvo - 15. 12. 2023)
- Šah posamično (področno prvenstvo - 16. 12. 2023)
- Streljanje z zračno puško ekipno in posamično (občinsko prvenstvo - 20. 12. 2023)

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijakinje

V ponedeljek, 20. 11. 2023, je v ŠD Leona Štuklja potekalo področno prvenstvo v košarki za dijakinje, na katerem so si prvo mesto priigrale dijakinje Gimnazije Novo mesto. Drugo mesto je pripadlo dijakinjam Srednje šole Josipa Jurčiča in tretje ŠC NM Srednji zdravstveni in kemijski šoli.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijakinje

Na področnem prvenstvu v malem nogometu za dijakinje sta se v finalu pomerili Gimnazija Brežice in Srednja zdravstvena in kemijska šola Šolskega centra Novo mesto. Uspešnejše so bile brežiške nogometašice, ki so slavile s 3 : 2. Tretje mesto je osvojila Srednja elektro, računalniška in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi šestimi zadetki je Julija Žnidarič.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijakinje

Na področnem prvenstvu v odbojki za dijakinje je Gimnazija Novo mesto premagale vse konkurentke in osvojila naslov področnih prvakinj. Drugo mesto je pripadlo Gimnaziji Brežice in tretje Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijake

Naslov področnih prvakov v odbojki za dijake so osvojili odbojkarji Srednje strojne šole Šolskega centra Novo mesto po zmagi v finalu nad Gimnazijo in Srednjo šolo Kočevje. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijake

Na področnem prvenstvu v rokometu za dijake je prvo mesto osvojil Strokovno izobraževalni center Brežice z zmago v finalu nad Šolskim centrom Krško - Sevnica. V tekmi za tretje mesto je Srednja elektro - računalniška šola in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto premagala Srednjo šolo Josipa Jurčiča Ivančna Gorica. Najboljši strelec prvenstva je Nal Roš Omahen.

Šolska športna tekmovanja - srednje šole 2023-24

- Razpored šolskih športnih tekmovanj dolenskega področnega centra za šolsko leto 2023-24 za srednje šole.
- Prijavljene srednje šole iz občine Novo mesto na športna tekmovanja.
- Prijavljene srednje šole iz dolenjskega področnega centra na šolska športna tekmovanja.

PODROČNO EKIPNO PRVENSTVO V ATLETIKI ZA SREDNJE ŠOLE

Na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za srednje šole je tekmovalo skoraj 250 dijakov in dijakinj. V obeh konkurencah je z zelo dobrim rezultatom slavila Gimnazija Novo mesto, drugo mesto je pri dijakih osvojila ŠC NM SEŠTG in pri dijakinjah ŠC NM SZKŠ, tretje pa ŠC NM SSŠ pri dijakih ter Gimnazija Brežice pri dijakinjah.

REZULTATI PODROČNEGA (POLFINALA DRŽAVNEGA) PRVENSTVA V ODBOJKI NA MIVKI ZA SREDNJE ŠOLE

V četrtek, 7. 9. 2023, je potekal polfinalni turnir v odbojki na mivki za srednje šole. Uvrstitev na finale državnega prvenstva so si priborili odbojkarji in odbojkarice Gimnazije Novo mesto. Pri dijakih je drugo mesto osvojila Srednja elektro šola in tehniška gimnazija pri dijakinjah pa Gimnazija Brežice. Grm Novo mesto - center biotehnike in turizma je v konkurenci dijakov osvojil tretje mesto, pri dijakinjah pa je tretje mesto zasedla Srednja zdravstvena in kemijska šola.