- mali nogomet za mlajše učence (občinsko prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- košarka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mali nogomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- košarka 3x3 (osnovne šole - regijsko prvenstvo)
- košarka 3x3 (srednje šole - regijsko prvenstvo)
- rokomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- rokomet za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- atletika posamično - osnovne in srednje šole

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijakinje

Na področnem prvenstvu v malem nogometu so si uvrstitev na četrtfinale državnega prvenstva priborile nogometašice Srednje zdravstvene in kemijske šole Šolskega centra Novo mesto in novomeške gimnazijke, ki so zasedle prvo in drugo mesto. Tretje mesto je zasedla Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola Šolskega centra Novo mesto. Najboljši strelki z doseženima dvema zadetkoma sta Milena Muratović in Adelina Osmanovska.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijake

Področno prvenstvo v malem nogometu za dijake je potekalo v športni dvorani Brežice. Po izvajanju kazenskih strelov so slavili dijaki Srednje elektro šole in tehniške gimnazije Šolskega centra Novo mesto, z zmago nad Gimnazijo Brežice, tretje mesto pa je osvojila Ekonomska šola Novo mesto. Po pet zadetkov so zadeli Tai Meže, Andraž Ruedl in Dario Sivonjić.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijakinje

Na področnem prvenstvu v košarki za dijakinje so sodelovale tri ekipe in vse tri so si zagotovile mesto na četrtfinalu državnega prvenstva. Zmagala je Srednja zdravstven in kemijska šola Šolskega centra Novo mesto pred Gimnazijo Novo mesto, tretje pa so bile košarkarice Srednje elektro šole in tehniške gimnazije. Uma Bobić je dosegla 25 košev in postala najboljša strelka prvenstva.

Rezultati področnega ekipnega in posamičnega prvenstva v badmintonu za srednje šole

Področno prvenstvo v badmintonu za srednje šole je potekalo v Gimnaziji Brežice. Ekipno so slavili dijaki in dijakinje novomeške gimnazije, med posamezniki pa so prva mesta osvojili Eva Nahtigal Lavrič, Dan Križman, Vid Košak in Manca Zupančič.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje šole

V priponki so razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje šole v mesecu januarju:
- odbojka dijaki - občinsko prvenstvo
- odbojka dijaki - področno prvenstvo
- nogomet dijaki - občinsko prvenstvo
- badminton - področno prvenstvo
- košarka dijakinje - področno prvenstvo

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijake

Na področnem prvenstvu v odbojki za dijake, ki je potekalo v Športni dvorani na Livadi so prva tri mesta osvojili predstavniki novomeških srednjih šol. Prvi so bili odbojkarji srednje elektro šole in tehniške gimnazije, drugi srednje strojne šole in tretji dijaki Gimnazije Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijakinje

Na izjemno izenačenem področnem prvenstvu v odbojki za dijakinje so prvo mesto osvojile odbojkarice Gimnazije Brežice, pred srednjo šolo Josipa Jurčiča in Gimnazijo Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijake

Po skoraj dvajsetih letih naslov področnih prvakov v košarki ni pripadel dijakom Šolskega centra srednje elektro šole in tehniške gimnazije, saj so jih v finalu premagali košarkarji novomeške gimnazije. Tretje mesto je osvojila srednja zdravstvena in kemijska šola.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijake

Naslov področnih prvakov za dijake so osvojili rokometaši Srednje šole Josipa Jurčiča iz Ivančne Gorice, ki so v finalu premagali vrstnike iz Šolskega centra Novo mesto Srednje elektro šole in tehniške gimnazije. Tretje mesto je osvojila Gimnazija in Srednja šola Kočevje. Črt Pinterič iz Gimnazije Brežice je bil z doseženimi dvajsetimi zadetki najboljši strelec prvenstva.

Razpis občinskega prvenstva v rokometu za dijake in področnega za dijake in dijakinje

Občinsko prvenstvo v rokometu za dijake bo v torek, 9. 11. 2021, ob 8.00 v ŠD Marof, področno prvenstvo za dijakinje bo v ponedeljek, 8. 11. 2021, ob 8.30, dijaki pa se bodo na področnem prvenstvu pomerili v ponedeljek, 15. 11. 2021, ob 8.30 prav tako v Športni dvorani Marof v Novem mestu.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole

Področno prvenstvo v odbojki na mivki je obenem veljalo kot polfinalno državno prvenstvo za srednje šole. Mesto na finalnem turnirju državnega prvenstva sta si zagotovila Gimnazija Novo mesto pri dijakih in odbojkarice Centra biotehnike in turizma, kmetijske šole in tehniške gimnazije Grm.

Razpis polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole

Polfinale državnega prvenstva (področno prvenstvo Dolenjske) bo v torek, 19. 10. 2021, ob 10.30. na igriščih v športnem parku Loka v Novem mestu.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Področnega ekipnega prvenstva v atletiki se je udeležilo šest šol iz dolenjskega področnega centra, na prvenstvu pa je izven konkurence nastopila tudi Gimnazija Šentvid iz Ljubljane. Pri dijakinjah so slavile tekmovalke Gimnazije Novo mesto, pri dijakih pa atleti Šolskega centra Novo mesto Srednja elektro šola in tehniška gimnazija.

Razpis področnega ekipnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Področno ekipno prvenstvo v atletiki za srednje šole bo v torek, 5. 10. 2021, ob 10.00 na stadionu Portovald v Novem mestu.