Obveščamo vas, da 1. 2. 2021 uvajamo nov sistem delovanja rekreativne kartice za dostop na atletske površine Stadiona Portoval. S sprejetjem novega cenika ZNM se uvede letna uporabnina stadionskih površin Stadiona Portoval, ki se bo letno obnavljala na željo uporabnika.

Pomožni stadion Portoval

Izkoristili smo pozne jesenske dni in izvedli vzdrževalna dela na Pomožnem stadionu Portoval.

Vadba na osvetljenih atletskih površinah Stadiona Portoval

Zavod Novo mesto bo od danes 30. 11. 2020, zainteresiranim uporabnikom, omogočil vadbo na osvetljenih atletskih površinah Stadiona Portoval.
Vadba na osvetljenih atletskih površinah bo mogoča vsak dan, od ponedeljka do petka med 17. in 19. uro.

DŠI 2020 - Streljanje z zračno puško

Ob prilagojenih pravilih smo uspeli izvesti tudi prvo tekmovanje v drugem delu jesenskih Delavskih športnih iger. Streljanja z zračno puško se je udeležilo 52 udeležencev. Med 33 posamezniki so imeli najbolj mirno roko Peter Korelc (Krka; 180 krogov), Jan Pokorny (Adria Mobil; 177) in Peter Goršin (Krka; 176). V konkurenci enajstih ekip so bili ekipno najboljši strelci iz Krke (527), drugo mesto so si priborili predstavniki Društva upokojencev Novo mesto (515), tretje mesto pa Policija (493).

OBVESTILO O ZAČASNEM MIROVANJU DOGODKOV IN AKTIVNOSTI

Športni objekti ZNM

Na športnih objektih, ki so v upravljanju Zavoda Novo mesto, se po ukrepih Vlade RS s 16. 10. 2020 omeji športna vadba. Za čas veljavnih ukrepov za rdečo statistično regijo je vadba v objektih ZNM dovoljena samo vadbenim skupinam z registriranimi športniki pri panožnih zvezah.
Objekti v upravljanju Zavoda Novo mesto so: Olimpijski vadbeni center (Velodrom), Stadion Portoval, Kegljišče in teniška igrišča Portoval, Športna dvorana Marof, Bazen pri OŠ Grm in ŠRC Loka.

DŠI 2020 - Nogomet

Z nogometnim turnirjem smo zaključili prvi del jesenskih tekmovanj v sklopu Delavskih športnih iger 2020. Med sedmimi ekipami so lanski naslov brez prejetega zadetka ubranili predstavniki Krke, ki so v finalu strli močno ekipo Revoza. V tekmi za tretje mesto so bili bolj zbrani nogometaši Roletarstva Medle.

DŠI 2020 - Balinanje - Moški

Z nekaj težavami zaradi muhastega jesenskega vremena smo uspeli izvesti tudi tekmovanje v balinanju za moške. Vse štiri nosilne ekipe so se brez večjih težav prebile v polfinale, kjer so si nastop v finalu zagotovili predstavniki Adrie Mobil (z zmago nad Revozom) in Društvo upokojencev Novo mesto (z zmago proti »vrstnikom« iz Malega Slatnika).

DŠI 2020 - BALINANJE - Ženske

Jesenskega tekmovanja v balinanju se je udeležilo 10 ženskih ekip. Za prijetno presenečenje so poskrbele predstavnice ekipe Vrtec Novo mesto, ki so klonile šele v finalu, ko so morale priznati premoč Društva upokojencev Mali Slatnik. Tretje mesto so osvojile tekmovalke Adrie Mobil.

DŠI 2020 - TENIS - Ženske

Tenis je ena od redkih panog, ki smo jo v letošnji nenavadni sezoni uspeli izvesti v popolnem obsegu. Na jesenskem turnirju je sodelovalo 13 posameznic iz šestih različnih ekip. Najboljše tri tekmovalke letošnje sezone so Vesna Krošelj, Sandra Turk (obe Krka) in Tjaša Nadu (Policija).

DŠI 2020 - KOLESARJENJE

Minulo soboto je na lokalni cesti Otočec – Kronovo ponovno potekal kronometer v sklopu Delavskih športnih iger. Prireditve se je na sončno septembrsko soboto udeležilo kar 127 kolesarjev in kolesark, ki so zastopali barve 19 različnih organizacij.

DŠI 2020 - TENIS - Moški

Jesenskega teniškega turnirja se je udeležilo 36 posameznikov. V izjemni konkurenci Simon Deželan (TOTAL) ni dovolil presenečenja in je ubranil zmago s pomladanskega turnirja ter še drugič zapored osvojil prvo mesto v skupni razvrstitvi.

DŠI 2020 - Odbojka na mivki - jesen

Jesenski del tekmovanj Delavskih športnih iger se je pričel s tekmovanjem v odbojki na mivki. Sodelovalo je 15 ekip, v obeh kategorijah so slavili predstavniki Krke. V moškem delu turnirja je drugo mesto zasedla ekipa Revoza, tretje pa Roletarstvo Medle. Med ženskimi ekipami pa so po porazu v finalu drugo mesto zasedle odbojkarice Splošne bolnišnice, tretje pa Policija.

DŠI 2020 - VESLANJE

Zadnjega tekmovanja pomladanskega dela jubilejne sezone Delavskih športnih iger se je udeležilo sedem moških in pet ženskih veslaških ekip. V sončnem vremenu in prijetnem vzdušju je bila v obeh kategorijah v finalnem dvoboju Krka boljša od Revoza. Tretje mesto sta osvojili moška ekipa Zavoda za gozdove in ženska ekipa Roletarstva Medle.

DŠI 2020 - Šah

Art Caffe v Kulturnem centru Janeza Trdine je bil prvič prizorišče tekmovanja v okviru Delavskih športnih iger. 43 šahistov in 2 šahistki so se štiri ure borili za nove DŠI točke. V posamični konkurenci je ponovno slavil Robert Rudman (Pedagogi), drugo mesto je osvojil Jernej Zupančič (Krka), tretje pa Borut Lužar (Pedagogi).

DŠI 2020 - tenis

Po dolgih letih smo ponovni izvedli teniški turnir hkrati za moške in ženske. Skupno je sodelovalo 46 tenisačev in tenisačic. V moškem turnirju je slavil zmagovalec sezone 2019 Simon Deželan (TOTAL), ki je v finalu strl odpor Jernej Špilerja (KRKA). V tekmi za tretje mesto je bil Toni Turk (KRKA) boljši od Luke Balabaniča (ADRIA MOBIL). V ekipnem seštevku so bili med 14 ekipami najboljši predstavniki Krke (107 točk) pred Adrio Mobil (95) in podjetjem TOTAL (82).