DŠI

Razpis tekmovanja DŠI 2018 – pomladanski 2. del

V mesecu juniju bomo zaključili pomladanski del DŠI 2018 s sledečimi tekmovanji: PLAVANJE (ženske in moški) - Sreda, 6. 6. 2018, ob 17. uri – Bazen Brestanica* Prijave sprejemamo do ponedeljka, 4. 6. 2018, do 10. ure. VESLANJE (ženske in moški) - Četrtek, 21.6. 2018, ob 16. uri na »mestni plaži« na Loki v Novem mestu Prijave sprejemamo do torka, 19. 6. 2018, do 10. ure.

DŠI 2018 - nogomet

Pomladanskega nogometnega turnirja se je udeležilo 11 ekip, med katerimi je prevlado potrdila Krka, ki je v finalu gladko premagala Revoz (3:0). Tekmo za tretje mesto med ekipama Adrie Mobil in Policije, so odločili streli z bele točke, uspešnejši so bili policisti.

DŠI 2018 - tenis ženske

Ženski teniški turnir je osvojila novinka na DŠI tekmovanjih, Urška Sila (Revoz), ki je bila v finalu boljša od lanske skupne zmagovalke Vesne Krošelj (Krka). Dvoboj za tretje mesto je pripadel Živi Založnik, ki je s 6:2 ugnala Tejo Švent (obe Krka).

DŠI 2018 - tenis moški

Pomladanski teniški turnir, ki se ga je udeležilo 40 posameznikov, je prepričljivo osvojil Marko Novak (Adria Mobil), ki je v finalu s 6:3 premagal Simona Deželana (Total).

DŠI 2018 - balinanje moški

Tekmovanja v balinanju so se udeležili predstavniki 13 moških ekip. V finalu je Društvo upokojencev Novo mesto ugnalo Revoz, tretje mesto pa je osvojila ekipa Adria Mobil.

DŠI 2018 - balinanje ženske

Pomladanskega tekmovanja v balinanju se je udeležilo 36 posameznic, ki so zastopale 11 sodelujočih ekip. Prvo mesto so osvojile članice ekipe Društva upokojencev Novo mesto, ki so v finalu ugnale ekipo Društva upokojencev Mali Slatnik.

DŠI 2018 - košarka

Zadnjega tekmovanja v prvem delu letošnje sezone se je udeležilo 13 moških in 6 ženskih košarkarskih ekip. V moški konkurenci je turnir prepričljivo osvojila Krka, ki je v finalu nadigrala predstavnike ekipe Adria Mobil.

V mesecu maju se tekmovanja selijo na zunanje površine. Od 7. do 10. maja bo na programu balinanje na Drski.

DŠI 2018 - ulični teki

Kot že nekaj zadnjih let, smo tudi tokrat ulične teke izvedli v sklopu množične prireditve Novomeški tek , ki so ga ponovno na vrhunskem nivoju izvedli člani Atletskega kluba Krka.

DŠI 2018 - odbojka

V dvorani ŠC Livada smo izvedli pomladanski turnir v odbojki. V moški kategoriji je z zmago v finalu prvo mesto osvojila Krka, drugo Revoz, tretje pa Adria Mobil.

DŠI 2018 - pikado

Na pomladanskem delu tekmovanja v pikadu v dvorani SC Livada je bilo doseženih nekaj izvrstnih rezultatov

DŠI 2018 - kegljanje

Sobotnega tekmovanja v kegljanju se je udeležilo 11 moških in 7 ženskih ekip. V moški kategoriji so bili pri podiranju kegljev najbolj natančni člani ekipe Telekom, drugo mesto je osvojila ekipa Krka, tretje pa Društvo upokojencev Novo mesto.

DŠI 2018 - Šah

Prvi del letošnjega tekmovanja v šahu je ponovno zaznamoval večkratni zmagovalec v tej panogi, Robert Rudman (Pedagogi), ki je med 40 udeleženci osvojil prvo mesto. Drugo mesto je z enakim rezultatom osvojil Alojz Železnik (Pedagogi), tretje pa Niko Brgan (Adria Mobil).

DŠI 2018 - Streljanje

Med 12 moškimi ekipami v streljanju z zračno puško so prvo mesto osvojili tekmovalci iz Krke (845 krogov), pred člani Društva upokojencev (819) in ekipo Revoza (812). Med 49 posamezniki je imel najbolj mirno roko predstavnik Revoza, Hanzi Mohorič (186 krogov).

Kralj "kraljevsko" do prvega mesta!

V premierni izvedbi tekmovanja v namiznem tenisu v dvorani ŠC Otočec, sta med posamezniki slavila Petra Šmid (Pedagoginje) in Tomaž Kralj (Krka). Petra je v finalu strla odpor Agate Rudman (Krka) in zmagala z rezultatom 3 : 1. Z enakim izidom je bila v tekmi za 3. mesto Karmen Švigelj boljša od Vladimire Saje (obe Krka).