ŠOLSKI ŠPORT 2023/2024

ŠPORT MLADIH

Razpis občinskega prvenstva v mali odbojki za mlajše učenke in učence

Občinsko prvenstvo v mali odbojki za mlajše učenke bo v ponedeljek, 2. 3. 2020, za mlajše učence pa v četrtek, 5. 3. 2020. Oba prvenstva bosta ob 13.00 uri na Osnovni šoli Grm.

Razpis področnega prvenstva v veleslalomu za osnovne šole

Področno ekipno in posamično prvenstvo v veleslalomu za osnovne šole bo v četrtek, 5. 3. 2020, ob 11.00 v Kranjski Gori na smučišču Brsnina.

Razpis področnega prvenstva v veleslalomu za srednje šole

Področno prvenstvo v veleslalomu za nekategorizirane dijake in dijakinje bo v petek, 6. 3. 2020, ob 11.00 v Kranjski Gori na smučišču Brsnina.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za mlajše učence

Naslov področnih prvakov v malem nogometu za mlajše učence so osvojili nogometaši Osnovne šole Šentjernej z zmago v finalu proti Osnovni šoli Mirana Jarca Črnomelj. V tekmi za tretje mesto je Osnovna šola Metlika premagala Osnovno šolo Toneta Pavčka. Najboljši strelec prvenstva s štirimi doseženimi zadetki je Nejc Penca.

Rezultati področnega prvenstva v namiznem tenisu za osnovne šole

Na področnem ekipnem in posamičnem prvenstvu v namiznem tenisu za osnovne šole, katerega se je udeležilo okoli 130 temovalcev je ekipno pri mlajših učencih in učenkah slavila Osnovna šola Šmihel, pri starejših pa OŠ Otočec. Med posamezniki so v različnih kategorijah slavili Amadej Rešetič, Karin Slatinšek, Jani Retelj, Lara Šenica, Andraž Zupančič in Kim Kastelic.

Finale občinskega prvenstva v košarki za mlajše učenke

Na finalnem turnirju v košarki za mlajše učenke so prvo mesto (prvič v zgododovini šolskih prvenstev) osvojile košarkarice Osnovne šole Brusnice, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Center in tretje Osnovna šola Grm. Tara Jazbec je bila z 90 doseženimi koši najboljša strelka občinskega prvenstva.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v šahu za osnovne šole so pri mlajših učencih slavili šahisti Osnovne šole Dolenjske Toplice, mlajših učenkah Osnovne šole Drska, starejših učencih Osnovne šole Šmihel in pri starejših učenkah Osnovne šole Mirna.

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za mlajše učenke - 1. in 2. skupina

Na polfinalnih turnirjih v košarki za mlajše učenke sta si v prvi skupini uvrstitev v finale izborili Osnovna šola Center in Grm, v drugi pa Osnovna šola Brusnice in Drska.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učence

Na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učence so prva tri mesta in s tem uvrstitev v četrtfinale državnega prvenstva osvojile Osnovna šola Grm, Bršljin in Metlika. Najboljši strelec prvenstva je Bor Vogrinc, dosegel je 74 košev.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu so pri mlajših učencih in učenkah prva tri mesta osvojile Osnovne šole Mirna, Žužemberk in Brusnice ter pri starejših Osnovna šola Mirna, Žužemberk in Vinica.

Rezultati občinskega prvenstva v malem nogometu za mlajše učence

Na občinskem prvenstvu v malem nogometu za mlajše učence je prvo mesto osvojila Osnovna šola Drska pred Osnovno šolo Šmihel, na tretje mesto pa se je uvrstila Osnovna šola Otočec. Najboljši strelec prvenstva s petimi doseženimi zadetki je Adrian Milijević Kovačič.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijake

Naslov področnih prvakov v malem nogometu so osvojili dijaki Šolskega centra Krško-Sevnica, drugo mesto so osvojili nogometaši Srednje šole Josipa Jurčičiča Ivančna Gorica tretje mesto pa je osvojila Srednja šola Črnomelj. Najboljša strelca prvenstva s štirimi doseženimi zadetki sta Danis Muratović in Matic Mrvič.

Razpis ekipnega področnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Področno ekipno prvenstvo v šahu za starejše in mlajše učence ter učenke bo v sredo, 5. 2. 2020, ob 14.30 v jedilnici Šolskega centra Novo mesto.

Rezultati občinskega ekipnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Na občinskem ekipnem prvenstvu v šahu za osnovne šole je pri mlajših učenkah slavila Osnovna šola Drska, pri starejših učenkah Osnovna šola Otočec pri starejših in mlajših učencih pa Osnovna šola Šmihel.

Rezultati finala občinskega prvenstva v košarki za mlajše učence

Na finalnem turnirju v košarki za mlajše učence je osnovna šola Bršljin v tekmi za prvo mesto premagala Osnovno šolo Grm, tretje mesto pa je osvojila Osnovna šola Center. Najboljši strelec turnirja je Val Hribar z 69 doseženimi koši.