ŠOLSKI ŠPORT 2023/2024

ŠPORT MLADIH

Rezultati občinskega prvenstva v malem nogometu za starejše učence

V torek, 21. 11. 2023, je v ŠD Stopiče potekalo občinsko prvenstvo v malem nogometu za starejše učence. Prvo mesto so osvojili učenci OŠ Brusnice, drugi do bili učenci OŠ Bršljin in tretje mesto je pripadlo učencem OŠ Center. Najboljši strelec z 12 zadetki je Tian Čaušević iz OŠ Brusnice.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijakinje

V ponedeljek, 20. 11. 2023, je v ŠD Leona Štuklja potekalo področno prvenstvo v košarki za dijakinje, na katerem so si prvo mesto priigrale dijakinje Gimnazije Novo mesto. Drugo mesto je pripadlo dijakinjam Srednje šole Josipa Jurčiča in tretje ŠC NM Srednji zdravstveni in kemijski šoli.

Rezultati občinskega prvenstva v košarki za dijake

V četrtek, 16. 11. 2023, je v ŠD Leona Štuklja potekalo občinsko tekmovanje v košarki za dijake. Prvo mesto so osvojili dijaki Ekonomske šole, drugi so bili gimnazijci in tretji dijaki Šolskega centra Novo mesto Srednje elektro-računalniške šole in tehniške gimnazije.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za nekategorizirane tekmovalce in tekmovalke se je udeležilo okoli 120 tekmovalcev iz šol dolenjskega področnega centra. Pri mlajših učencih je slavil Taj Sporer pri mlajših učenkah Vita Škufca ter pri starejših učencih in učenkah Pia Pintar in Tilen Urbančič.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole - NOVEMBER 2023

Razpisi šolskih športnih tekmovanj:
- Odbojka starejši učenci (občinsko prvenstvo - 30. 11. 2023)
- Košarka dijaki (področno prvenstvo - 29. 11. 2023)
- Rokomet starejši učenci (področno prvenstvo - 28. 11. 2023)
- Rokomet starejše učenke (področno prvenstvo - 23. 11. 2023
- Mali nogomet starejši učenci (občinsko prvenstvo - 21. 11. 2023)
- Košarka dijakinje (področno prvenstvo - 20. 11. 2023)
- Košarka dijaki (občinsko prvenstvo - 16. 11. 2023)
- Badminton posamično OŠ (področno prvenstvo - 15. 11. 2023)
- Mali nogomet dijakinje (področno prvenstvo - 14. 11. 2023)
- Košarka starejši učenci (področno prvenstvo - 13. 11. 2023)
- Odbojka dijakinje (področno prvenstvo - 10. 11. 2023)
- Rokomet starejši učenci (občinsko prvenstvo - 9. 11. 2023)
- Odbojka dijaki (področno prvenstvo - 7. 11. 2023)

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijakinje

Na področnem prvenstvu v malem nogometu za dijakinje sta se v finalu pomerili Gimnazija Brežice in Srednja zdravstvena in kemijska šola Šolskega centra Novo mesto. Uspešnejše so bile brežiške nogometašice, ki so slavile s 3 : 2. Tretje mesto je osvojila Srednja elektro, računalniška in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi šestimi zadetki je Julija Žnidarič.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učence

V ponedeljek, 13. 11. 2023, je v ŠC Livada potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše učence, na katerem so prvo mesto osvojili učenci OŠ Drska. V finalu so premagali učence OŠ Loka Črnomelj, tretje mesto pa je pripadlo OŠ Mirana Jarca Črnomelj.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijakinje

Na področnem prvenstvu v odbojki za dijakinje je Gimnazija Novo mesto premagale vse konkurentke in osvojila naslov področnih prvakinj. Drugo mesto je pripadlo Gimnaziji Brežice in tretje Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za starejše učence

Na občinskem prvenstvu v rokometu za starejše učence je Osnovna šola Bršljin v finalu premagala Osnovno šolo Stopiče. V tekmi za tretje mesto pa so bili rokometaši Osnovne šole Šmihel boljši od Osnovne šole Center. Najboljši strelec občinskega prvenstva je Nik Pust, ki je dosegel 32 zadetkov.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijake

Naslov področnih prvakov v odbojki za dijake so osvojili odbojkarji Srednje strojne šole Šolskega centra Novo mesto po zmagi v finalu nad Gimnazijo in Srednjo šolo Kočevje. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto.

Rezultati občinskega prvenstva v košarki za starejše učenke 2023-24

Na OŠ Šmihel je v sredo, 25. 10. 2023, potekalo občinsko prvenstvo v košarki za starejše učenke. Občinske prvakinje so postale učenke OŠ Drska, ki so v finalu premagale OŠ Šmihel. Tretje mesto je pripadlo OŠ Grm. Najboljša strelka prvenstva je Tia Đapa.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za dijake

Srednja strojna šola Šolskega centra Novo mesto je osvojila naslov občinskih prvakov v odbojki za dijake po zmagi v finalu nad Srednjo elektro - računalniško šolo in tehniško gimnazijo Šolskega centra Novo mesto. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijake

Na področnem prvenstvu v rokometu za dijake je prvo mesto osvojil Strokovno izobraževalni center Brežice z zmago v finalu nad Šolskim centrom Krško - Sevnica. V tekmi za tretje mesto je Srednja elektro - računalniška šola in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto premagala Srednjo šolo Josipa Jurčiča Ivančna Gorica. Najboljši strelec prvenstva je Nal Roš Omahen.

Šolska športna tekmovanja - srednje šole 2023-24

- Razpored šolskih športnih tekmovanj dolenskega področnega centra za šolsko leto 2023-24 za srednje šole.
- Prijavljene srednje šole iz občine Novo mesto na športna tekmovanja.
- Prijavljene srednje šole iz dolenjskega področnega centra na šolska športna tekmovanja.

Šolska športna tekmovanja - osnovne šole 2023-24

- Razpored šolskih športnih tekmovanj dolenjskega področnega centra za osnovne šole v šolskem letu 2023-24.
- Prijavljene osnovne šole občine Novo mesto na šolska tekmovanja.
- Prijavljene osnovne šole dolenjskega področnega centra na šolska tekmovanja.