X

ŠOLSKI ŠPORT 2023/2024

ŠPORT MLADIH

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijakinje

V Brežicah na področnem prvenstvu v odbojki za dijakinje je prvo mesto osvojila novomeška gimnazija pred brežiško gimnazijo, tretje mesto pa je osvojila Srednja zdravstvena in kemijska šola Šolskega centra Novo mesto.

Preberi več

Rezultati finala občinskega prvenstva v košarki za starejše učence

Na finalnem turnirju občinskega prvenstva v košarki za starejše učence je prvo mesto osvojila Osnovna šola Drska pred Osnovno šolo Grm, tretji pa so bili košarkarji Osnovne šole Center. Najboljši strelec polfinalnega in finalnega turnirja je Timotej Balažić iz Osnovne šole Grm z 99 doseženimi koši.

Preberi več

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za dijake

Na občinskem prvenstvu v odbojki za dijake so prva tri mesta in s tem uvrstitev na področno prvenstvo zasedli Gimnazija Novo mesto, Srednja strojna šola in Srednja elektro šola in tehniška gimnazija. Področno prvenstvo bo v četrtek, 27. 10. 2022, v Športni dvorani Leona Štuklja.

Preberi več

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Na področnem posamičnem prvenstvu v badmintonu je pri mlajših učenkah zmagala Tija Danica Markovič iz OŠ Dolenjske Toplice, pri mlajših učencih Tilen Urbančič iz OŠ Žužemberk, pri starejših učenkah Špela Vrana iz OŠ Mirna in pri starejših učencih Marcel Marković iz OŠ Dolenjske Toplice.

Preberi več

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za dijakinje

Na občinskem prvenstvu v odbojki za dijakinje je nastopilo šest šol. Največ so pokazale novomeške gimnazijke in zmagale pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto. Na področno prvenstvo, ki bo 24. 10. 2022, v Brežicah pa se je kot tretjeuvrščena ekipa uvrstila še ekipa Centra biotehnike in turizma kmetijske šole in tehniške gimnazije Grm.

Preberi več

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za mlajše učence - 2. skupina

Na drugem polfinalnem turnirju v košarki za starejše učence, sta si uvrstitev na finalni turnir izborili Osnovna šola Drska in Osnovna šola Grm. Finalni turnir bo v četrtek, 20. 10. 2022, na Osnovni šoli Drska.

Preberi več

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za mlajše učence

Na prvem polfinalnem turnirju v košarki za mlajše učence, ki se je odigral na Osnovni šoli Šmihel, sta si uvrstitev na finalni turnir zagotovili OŠ Center in OŠ Brusnice. Izvajalec finalnega turnirja bo znan po končanem drugem polfinalnem turnirju.

Preberi več

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za dijake

Občinskega prvenstva v rokometu za dijake se je udeležilo šest šol. Dijaki so pokazali zares dobre rokometne predstave in tri prvouvrščene šole so si izborile nastop na področnem prvenstvu, ki bo v sredo, 12. 10. 2022, v Brežicah. Prvo mesto na občinskem prvenstvu je osvojila Srednja elektro šola in tehniška gimnazija pred Srednjo strojno šolo tretje mesto pa je osvojila Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola, vse tri šole so iz Šolskega centra Novo mesto. Najboljši strelec občinskega prvenstva s 17 zadetki je David Smolič iz Srednje strojne šole.

Preberi več

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Na področnem ekipnem atletskem prvenstvu za osnovne šole, se je na tekmovanju zbralo skoraj 500 mladih športnikov. Doseženi so bili zelo dobri rezultati, saj so pri učencih kar štiri ekipe presegle 15 500 točk, kar je bilo v zadnjih letih dovolj za osvojitev naslova državnih prvakov. V obeh kategorijah je prvo mesto osvojila Osnovna šola Šentjernej, pri učenkah je drugo mesto zasedla Osnovna šola Grm pri učencih pa Osnovna šola Center. Finale državnega prvenstva bo 6. 10. 2022.

Preberi več

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Področnega ekipnega prvenstva v atletiki za srednje šole se je udeležilo 248 dijakov in dijakinj. Doseženih je bilo nekaj zelo dobrih rezultatov. V obeh kategorijah je z veliko prednostjo zmagala Gimnazija Novo mesto pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo pri dijakinjah in Srednjo elektro šolo in tehniško gimnazijo pri dijakih. Finale državnega prvenstva bo 5. 10. 2022.

Preberi več

Rezultati polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole, ki smo ga organizirali na igriščih športnega parka Loka v Novem mestu, se je udeležilo 12 uvrščenih ekip. Uvrstitev na finalni turnir državnega prvenstva sta si priborili OŠ Žužemberk pri učenkah in OŠ Šentjernej pri učencih. Drugo mesto sta osvojili OŠ Ig in OŠ Žužemberk, tretje pa OŠ Brezovica in OŠ Škofljica.

Preberi več

Rezultati polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole

Na polfinalnih turnirjih v odbojki na mivki za srednje šole so si uvrstitev na finale državnega prvenstva priborili odbojkarji in odbojkarice Gimnazije Novo mesto. Pri dijakih je drugo mesto osvojila Srednja strojna šola pri dijakinjah pa Gimnazija Brežice. Grm Novo mesto - center biotehnike in turizma je v obeh konkurencah osvojil tretje mesto.

Preberi več

Razpis polfinala državnega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole

Polfinale državnega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole bo v četrtek, 8. 9. 2022, ob 9.30 v športnem parku Loka v Novem mestu. V primeru slabega vremena bo tekmovanje v petek, 9. 9. 2022.

Preberi več

Rezultati področnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Področno prvenstvo v odbojki na mivki za osnovne šole smo izvedli že za šolsko leto 2022-23. Uvrstitev na regijsko prvenstvo, ki bo v začetku septembra so si pri učenkah priborile Osnovna šola Otočec in Žužemberk pri učencih pa Osnovna šola Šentjernej in Žužemberk.

Preberi več

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Na občinskem prvenstvu v odbojki na mivki za osnovne šole je bil vrstni red enak pri učenkah in učencih. Prvo mesto je osvojila Osnovna šola Center pred Osnovno šolo Otočec in Osnovno šolo Stopiče.