ŠOLSKI ŠPORT 2023/2024

ŠPORT MLADIH

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učence

Naslov področnih prvakov v rokometu za mlajše učence so osvojili rokometaši Osnovne šole Trebnje po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Drska. Osnovna šola Metlika je osvojila tretje mesto z zmago nad Osnovno šolo Center. Najboljši strelec področnega prvenstva je Andraž Kirm z doseženimi 25 zadetki.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učenke

Na področnem prvenstvu v rokometu za mlajše učenke so prvo mesto osvojile rokometašice Osnovne šole Škocjan po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Stopiče. V tekmi za tretje mesto so učenke Osnovne šole Šentjernej premagale vrstnice Osnovne šole Grm. Najboljša strelka področnega prvenstva je Katarina Šega, ki je dosegla dvajset zadetkov.

Rezultati področnega prvenstva v mali odbojki za mlajše učence

Na področnem prvenstvu v mali odbojki za mlajše učence so prvo mesto osvojili odbojkarji Osnovne šole Žužemberk pred Osnovno šolo Mokronog in Osnovno šolo Semič.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v šahu so pri mlajših učenkah slavile šahistke Osnovne šole Toneta Pavčka, pri mlajših učencih šahisti Mirne, pri starejših učencih so bili najboljši šahisti Osnovne šole Center in pri starejših učenkah šahistke Osnovne šole Mokronog.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za mlajše učence

Naslov občinskih prvakov v rokometu za mlajše učence so osvojili rokometaši Osnovne šole Center po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Drska. Tretje mesto je osvojila Osnovna šola Grm. Najboljši strelec prvenstva z doseženimi 29 zadetki je Andraž Kirm.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učenke

Na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učenke je v finalni tekmi Osnovna šola Šmihel premagala Osnovno šolo Center. V tekmi za tretje mesto pa so košarkarice Osnovne šole Drska premagale vrstnice iz Osnovne šole Grm. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi 37 koši je Brina Počrvina iz OŠ Šmihel.

REZULTATI OBČINSKEGA PRVENSTVA V MALI ODBOJKI ZA MLAJŠE UČENKE

Rezultati področnega ekipnega in posamičnega prvenstva v namiznem tenisu za osnovne šole

OBČINSKO PRVENSTVO V MALEM NOGOMETU ZA MLAJŠE UČENKE

PODROČNO PRVENSTVO V MALEM NOGOMETU ZA MLAJŠE UČENCE

Rezultati področnega ekipnega tekmovanja v badmintonu za osnovne šole.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učence

Rezultati občinskega prvenstva v malem nogometu za mlajše učence

Na občinskem prvenstvu v malem nogometu za mlajše učence sta se v finale uvrstili Osnovni šoli Brusnice in Bršljin. Uspešnejši so bili nogometaši Osnovne šole Brusnice, ki so slavili s 4 : 0. Tretje mesto je po zmagi nad OŠ Otočec osvojila Osnovna šola Drska. Najboljši strelec prvenstva z doseženimi sedmimi zadetki je David Janc.

Rezultati finala občinskega prvenstva v košarki za mlajše učence

Na finalnem turnirju v košarki za mlajše učence sta se v finalni tekmi pomerili Osnovna šola Brusnice in Osnovna šola Drska. V zelo zanimivi in dramatični končnici so naslov občinskih prvakov osvojili košarkarji OŠ Drska. Tretje mesto je osvojila Osnovna šola Bršljin. Najboljši strelec polfinalnega in finalnega turnirja je Lucas Čerček z 66 doseženimi koši.

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za mlajše učence - 2. skupina

Na drugem polfinalnem turnirju za mlajše učence sta si uvrstitev na finalni turnir priigrali Osnovna šola Drska in Osnovna šola Bršljin. Finalni turnir bo v četrtek, 19. 1. 2023, na Osnovni šoli Drska.