ŠOLSKI ŠPORT 2023/2024

ŠPORT MLADIH

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za dijakinje

Naslov občinskih prvakinj v odbojki za dijakinje je osvojila Gimnazija Novo mesto, ki je v finalu z 2 : 1 premagala Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto. Tretje mesto je osvojila Srednja elektro - računalniška in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto.

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za starejše učence - 2. skupina

Na drugem polfinalnem turnirju v košarki za starejše učence, ki je potekal na OŠ Šmihel sta si uvrstitev na finalni turnir priborili Osnovna šola Center in Osnovna šola Grm. Finalni turnir bo v četrtek, 19. 10. 2023, ob 12.00 na Osnovni šoli Drska.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za dijake 2023-24

V ponedeljek, 9. 10. 2023, je v ŠD Marof potekalo občinsko prvenstvo v rokometu za dijake, na katerem je nastopilo pet srednjih šol. Najboljša je bila ekipa Šolskega centra Novo mesto Srednje gradbene, lesarske in vzgojiteljske šole, ki je v finalu premagala ekipo Šolskega centra Novo mesto Srednje elektro-računalniške šole in tehniške gimnazije. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto. Najboljši strelec prvenstva je postal Sergej Pavlović (ŠCNM Srednja zdravstvena in kemijska šola) z 11 zadetki.

PODROČNO EKIPNO PRVENSTVO V ATLETIKI ZA SREDNJE ŠOLE

Na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za srednje šole je tekmovalo skoraj 250 dijakov in dijakinj. V obeh konkurencah je z zelo dobrim rezultatom slavila Gimnazija Novo mesto, drugo mesto je pri dijakih osvojila ŠC NM SEŠTG in pri dijakinjah ŠC NM SZKŠ, tretje pa ŠC NM SSŠ pri dijakih ter Gimnazija Brežice pri dijakinjah.

PODROČNO EKIPNO PRVENSTVO V ATLETIKI ZA OSNOVNE ŠOLE

Skoraj 500 učencev in učenk je tekmovalo na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za osnovne šole. Med učenci je slavila Osnovna šola Center pri učenkah pa Osnovna šola Šentjernej. Drugo mesto pri učenkah je osvojila Osnovna šola Grm in pri učencih Osnovna šola Šentjernej, trtje mesto pa so osvojili grmčani ter centrašice.

Polfinale državnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Na polfinalu državnega prvenstva v odbojki na mivki si je nastop na finalu državnega prvenstva tako pri učencih kot učenkah zagotovila Osnovna šola Žužemberk. Pri učencih je drugo mesto osvojila Osnovna šola Šentjernej in tretje Osnovna šola Tržišče. Pri učenkah pa so bile druge odbojkarice Osnovne šole Brezovica pri Ljubljani in tretje učenke osnovne šole XIV. divizije Senovo.

REZULTATI PODROČNEGA (POLFINALA DRŽAVNEGA) PRVENSTVA V ODBOJKI NA MIVKI ZA SREDNJE ŠOLE

V četrtek, 7. 9. 2023, je potekal polfinalni turnir v odbojki na mivki za srednje šole. Uvrstitev na finale državnega prvenstva so si priborili odbojkarji in odbojkarice Gimnazije Novo mesto. Pri dijakih je drugo mesto osvojila Srednja elektro šola in tehniška gimnazija pri dijakinjah pa Gimnazija Brežice. Grm Novo mesto - center biotehnike in turizma je v konkurenci dijakov osvojil tretje mesto, pri dijakinjah pa je tretje mesto zasedla Srednja zdravstvena in kemijska šola.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki na mivki za starejše učence in učenke

V četrtek, 8. 6. 2023, je v športnem parku Loka v Novem mestu, potekalo področno prvenstvo v odbojki na mivki. Prvo mesto je tako pri učencih, kot pri učenkah zasedla OŠ Žužemberk. Drugo mesto je pri učencih osvojila OŠ Šentjernej, tretji pa so bili učenci OŠ Otočec. Pri učenkah si je drugo mesto priigrala OŠ Loka Črnomelj, tretja je bila OŠ Metlika.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za dijake in dijakinje

V četrtek, 1. 6. 2023, je na Loki potekalo občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za srednje šole. Dijaki in dijakinje so večji del tekmovanja igrali v lepem sončnem vremenu, finalne dvoboje pa je popestril krajši naliv, ki pa ni zmotil Gimnazijce, saj so osvojili dvakratni naziv občinskih prvakov. Drugo mesto so osvojili dijaki Srednje elektro šole in tehniške gimnazije, pred tretje uvrščenimi dijaki iz Centra biotehnike in turizma (CBT KŠTG). Pri dijakinjah je drugo mesto osvojila Ekonomska šola, tretje mesto pa Srednja zdravstvena in kemijska šola.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za starejše učence in učenke

V torek, 30. 5. 2023, je v športnem parku Loka potekalo občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za starejše učence in učenke. Pri učencih sta si uvrstitev na področno prvenstvo priigrali Osnovna šola Otočec in Center, pri dekletih pa Osnovna šola Center in Drska.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

V četrtek, 25. 5. 2023, je na stadionu Portovald Novo mesto potekalo področno posamično prvenstvo v atletiki za osnovne šole.

Rezultati občinskega posamičnega prvenstva v atletoki za osnovne šole

Občinskega posamičnega prvenstva v atletiki se je udeležilo več kot 400 mlajših in starejših učenk ter mlajših in starejših učencev. Najboljši so se uvrstili na področno posamično prvenstvo, ki bo v četrtek, 25. 5. 2023, prav tako na stadionu Portovald v Novem mestu.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Področnega posamičnega prvenstva v atletiki se je udeležilo okoli 140 dijakov in dijakinj, nekoliko manj od pričakovanj. Kljub temu je bilo doseženih nekaj dobrih rezultatov. Finale državnega prvenstva bo v četrtek, 18. 5. 2023, v Velenju.

Rezultati regijskega prvenstva jugovzhodne regije v košarki 3X3 za Osnovne šole

Regijskega prvenstva v košarki 3X3 za osnovne šole se je udeležilo sedemindvajset šol iz cele Dolenjske, Posavja, Zasavja in Grosuplja. Na državno prvenstvo so se uspeli uvrstiti košarkarji Osnovne šole Brežice, Osnovne šole Grm in Brinje pri učencih ter Osnovne šole šole Grm in Osnovne šole Loka Črnomelj pri učenkah.

Rezultati štafetnih tekov v okviru novomeškega teka

Na štafetnih tekih v okviru novomeškega teka se je pomerilo 48 štafet v štirih različnih kategorijah. Pri najmlajših sta slavili štafeti Osnovne šole Toneta Pavčka in Grma, pri starejših pa Osnovna šola Brusnice in Osnovna šola Toneta Pavčka.