ŠOLSKI ŠPORT 2023/2024

ŠPORT MLADIH

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za dijake

Naslov občinskih prvakov so osvojili odbojkarji Srednje elektro šole in tehniške gimnazije, ki so v finalu premagali vrstnike iz Srednje zdravstvene in kemijske šole. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto.

Rezultati finala občinskega prvenstva v košarki za starejše učence

Na finalnem turnirju v košarki za starejše učence si je prvo mesto priborila Osnovna šola Center s tesno zmago nad Osnovno šolo Grm. Najboljši strelec prvenstva je s 76 koši Urh Kovačič iz OŠ Center.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijake

Področni prvaki v rokometu so nekoliko presenetljivo vendar zasluženo postali dijaki Srednje šole in gimnazije Kočevje. Na četrfinalni turnir sta se uvrstili še Srednja elektro šola in tehniška gimnazija in Srednja zdravstvena in kemijska šola Šolskega centra Novo mesto. Najboljši strelec prvenstva je Nejc Pungaršak.

Rezultati občinskega prvenstva v malem nogometu za starejše učenke

Občinske prvakinje v malem nogometu za starejše učenke so postale nogometašice osnovne šole Otočec, ki so v finalu po izvajanju sedemetrovk premagale Osnovno šolo Brusnice. Najboljša strelka prvenstva je Ajda Bogataj iz OŠ Šmihel, ki je dosegla tri zadetke.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Področnega posamičnega prvenstva v badmintonu se je udeležilo 126 učencev in učenk. V posameznih kategorijah so slavili Karla Jerič in Žak Višček Mirna, Ana Janjič Loka Črnomelj in David Pajnkiher Žužemberk.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijakinje

Naslov področnih prvakinj v rokometu za dijakinje je osvojila Gimnazija Novo mesto, druge so bile rokometašice Srednje zdravstvene in kemijske šole Novo mesto in tretje gimnazijke Brežic. Najboljša strelka tekmovanja je Erin Novak, ki je dosegla 12 zadetkov.

Polfinale občinskega prvenstva v košarki za starejše učence - 2. skupina

Na drugem polfinalnem turnirju v košarki za starejše učence je prvo mesto osvojila Osnovna šola Center, drugo pa Osnovna šola Otočec. Obe ekipi sta se uvrstili na finalni turnir, ki bo v četrtek, 25. 10. 2018 na Osnovni šoli Bršljin.

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za starejše učence - 1. skupina

Na prvem polfinalu občinskega prvenstva v košarki za starejše učence, sta si mesto na finalnem turnirju zagotovili Osnovna šola Grm in Bršljin.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za dijake

Na občinskem prvenstvu v rokometu za dijake so prva tri mesta zasedle ekipe Šolskega centra Novo mesto in sicer SEŠTG, SZKŠ in SSŠ. Najboljši strelec prvenstva je Urh Emeršič iz novomeške Gimnazije.

Rezultati občinskega prvenstva v jesenskem krosu za osnovne in srednje šole

Jesenskega krosa se je udeležilo okoli 200 učencev in učenk, medtem ko je bila udeležba pri srednjih šolah zelo skromna. Najboljši se bodo udeležili krosa občinskih reprezentanc, ki bo v Mariboru 13. oktobra 2018.

Razpis občinskega prvenstva v jesenskem krosu za osnovne in srednje šole

Občinsko prvenstvo v jesenskem krosu za osnovne in srednje šole bo v torek, 2. 10. 2018 ob 12.00 v Mrzli dolini za Osnovno šolo Drska.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Gimnazija Brežice in Srednja elektro šola in tehniška gimnazija sta ekipni področni prvakinji pri dijakinjah oziroma pri dijakih. Področnega prvenstva se je sicer udeležilo zelo lepo število srednješolcev in sicer več kot 270.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za osnovne šole se je zbralo rekordno, več kot 550 mladih tekmovalcev. Ekipno zmago in s tem tudi neposredno uvrstitev na državno prvenstvo sta si zagotovili OŠ Šentjernej pri učenkah in OŠ Grm pri učencih. Ostale ekipe imajo možnost uvrstitve glede na rezultate na ostalih področnih prvenstvih.

Razpis področnega ekipnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Področno ekipno prvenstvo v atletiki za osnovne šole bo v torek, 25. 9. 2018, ob 13.30 na stadionu Portovald v Novem mestu. Prijave sprejemamo do 21. 9. 2018 do 12.00.

Razpis področnega ekipnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Področno ekipno prvenstvo v atletiki za srednje šole bo v torek, 25. 9. 2018, ob 10.00 na stadionu Portovald v Novem mestu. Prijave sprejemamo do 21. 9. 2018 do 12.00.