ŠOLSKI ŠPORT 2023/2024

ŠPORT MLADIH

Rezultati občinskega ekipnega in posamičnega prvenstva v streljanju z zračno puško za osnovne šole

Na občinskem ekipnem prvenstvu v streljanju z zračno puško je pri mlajših učencih in učenkah ter pri starejših učencih ekipno slavila Osnovna šola Center, pri starejših učenkah pa Osnovna šola Grm. Posamično so bili najboljši Žiga Štangelj, Riana Erenda, Enej Pavlin in Brina Erenda.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Področnega posamičnega prvenstva za osnovne šole se je udeležilo natanko 100 šahistov in šahistk. V posameznih kategorijah so slavili Tina Lavrič Osnovna šola Toneta Pavčka, Igor Dragičević Osnovna šola Drska, Jurij Hudoklin Osnovna šola Center in Rosa Brinovar Osnovna šola Dolenjske Toplice.

Rezultati področnega ekipnega in posamičnega prvenstva v badmintonu za srednje šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v badmintonu je prvo mesto osvojila Gimnazija Novo mesto, pred SERŠTG Šolskega centra Novo mesto in Gimnazijo Brežice. Posamično so prva mesta osvojili Vid Koščak, Vid Urbančič, Zara Šenica in Lea Plazar.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učenke

Na področnem prvenstvu v košarki za starejše učenke so se naslova področnih prvakinj veselile košarkarice Osnovne šole Drska, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Center in tretje Osnovna šola Šmihel. Najboljša strelka prvenstva je bila z osemnajstimi koši Nuša Florjančič.

Rezultati občinskega prvenstva v malem nogometu za dijake

V četrtek, 14. 12. 2023, je v ŠD Leona Štuklja potekalo občinsko prvenstvo v malem nogometu za dijake. Občinski prvaki so postali dijaki Srednje elektro-računalniške šole in tehniške gimnazije, drugo mesto so osvojili dijaki Gimnazije Novo mesto, tretji pa so bili dijaki Srednje zdravstvene in kemijske šole. Najboljši strelec s šestimi goli je Tilen Tomac ŠC NM Srednja zdravstvena in kemijska šola.

Rezultati občinskega ekipnega prvenstva v badmintonu za osnovne šole

Občinsko ekipno prvenstvo v badmintonu je potekalo v Športni dvorani na Livadi. Pri mlajših učenkah in učencih je prvo mesto osvojila Osnovna šola Drska pred Osnovno šolo Brusnice in Osnovno šolo Grm. Pri starejših pa je slavila Osnovna šola Grm, drugo mesto je osvojila Osnovna šola Stopiče in tretje Osnovna šola Brusnice.

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za starejše učence

Udeležbo na področnem prvenstvu v malem nogometu za starejše učence si je priborilo devet šol. Na občinskih in medobčinski prvenstvih pa je sodelovalo kar 25 šol iz dolenjskega področnega centra. Naslov področnih prvakov so osvojili nogometaši Osnovne šole Brusnice, drugo mesto je pripadlo Osnovni šoli Loka Črnomelj in tretje Osnovni šoli Semič. Tian Čauševič iz OŠ Brusnice je z devetimi zadetki najboljši strelec področnega prvenstva.

Rezultati občinskega posamičnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Občinskega posamičnega prvenstva v šahu za osnovne šole se je udeležilo več kot 100 mladih šahistov. Občinski prvaki so postali Jakob Tešar iz OŠ Bršljin, Lara Pajtler OŠ Grm, Maks Cetina OŠ Center in Ela Fir OŠ Stopiče.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijakinje

Področnega prvenstva v rokometu za dijakinje so se udeležile tri srednje šole. Najuspešnejša je bila Gimnazija Novo mesto pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto, tretje mesto pa je pripadlo Gimnaziji Brežice. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi devetimi zadetki je Kara Martinčič.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za starejše učenke

Občinsko prvenstvo v odbojki za starejše učenke je potekalo na Osnovni šoli Grm. V finalni tekmi so bile odbojkarice Osnovne šole Otočec uspešnejše od vrstnic iz Osnovne šole Center, tretje mesto pa je pripadlo Osnovni šoli Drska.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za starejše učence

Naslov občinskih prvakov v odbojki so osvojili učenci Osnovne šole Otočec po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Center z 2 : 0. V tekmi za tretje mesto je bila Osnovna šola Šmihel uspešnejša od Osnovne šole Grm.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijake

Na področnem tekmovanju v košarki za dijake, ki je potekalo 29. 11. 2023, v ŠD Marof, so prvo mesto osvojili dijaki Gimnazije Novo mesto. Drugo mesto je pripadlo dijakom Ekonomske šole Novo mesto in tretje Šolskemu centru Krško - Sevnica. Najboljši strelec je Tim Dragan iz Ekonomske šole Novo mesto.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za starejše učence

Na področnem prvenstvu v rokometu za starejše učence so slavili domačini rokometaši Osnovne šole Trebnje po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Bršljin. Osnovna šola Stopiče je zasedla tretje mesto. Najboljši strelec prvenstva z doseženimi sedemindvajsetimi zadetki je Nik Pust.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za starejše učenke

Naslov področnih prvakinj v rokometu so osvojile starejše učenke Osnovne šole Frana Metelka Škocjan po zmagi v finalu nad domačinkami Osnovno šolo Stopiče. Tretje mesto je pripadlo Osnovni šoli Center. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi 24 zadetki je Luna Goršek.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole - DECEMBER 2023

Razpisi šolskih športnih tekmovanj:
- Odbojka starejše učenke (občinsko prvenstvo - 4. 12. 2023)
- Rokomet dijakinje (področno prvenstvo - 5 .12. 2023)
- Šah posamično OŠ (občinsko prvenstvo - 6. 12. 2023)
- Nogomet starejši učenci (področno prvenstvo - 7. 12. 2023)
- Badminton ekipno OŠ (občinsko prvenstvo - 11. 12. 2023)
- Nogomet dijaki (občinsko prvenstvo - 14. 12. 2023)
- Košarka starejše učenke (področno prvenstvo - 14. 12. 2023)
- Badminton ekipno in posamično SŠ (področno prvenstvo - 15. 12. 2023)
- Šah posamično (področno prvenstvo - 16. 12. 2023)
- Streljanje z zračno puško ekipno in posamično (občinsko prvenstvo - 20. 12. 2023)