TRAVNA LIGA

RL 2019/2020 - TRAVNA LIGA - SEZNAM PRIJAVLJENIH EKIP

Nova sezona v rekreacisjki nogometni ligi je pred vrati. Prijave so se zaključile in razpored bo vodja rekreacijskih lig, Bojan Jaklič, objavil v kratkem.

SKOKI V KRKO 2019 - FOTO NATEČAJ

Skoki v Krko so z leti postali ena najbolj obiskanih množičnih prireditev v Novem mestu in okolici. Navdušeni obiskovalci, pogled na staro mestno jedro, reka, polna različnih plovil, atraktivne akrobacije tekmovalcev in bogat zabavni program so tudi odličen motiv za vrhunski fotografski posnetek. Zato smo se odločili, da tokrat v prireditev vključimo širšo javnost in s tem celotno dogajanje še bolj približamo ljudem – izbiramo najboljše fotografije na 7. Skokih v Krko.

Šolska športna tekmovanja 2018-2019 - BILTEN

V šolskem letu 2018-19 je na šolskih športnih tekmovanjih sodelovalo 6875 osnovnošolcev in osnovnošolk ter 1605 srednješolcev in srednješolk. V priponki je Bilten vseh šolskih športnih tekmovanj, ki smo jih organizirali v okviru dolenjskega področnega centra.

DŠI 2019 - VESLANJE

V fantastičnem vzdušju, ki so ga priredili udeleženci tekmovanja v veslanju, smo potegnili črto pod pomladanski del tekmovanj letošnjih Delavskih športnih iger. V moški kategoriji se je pomerilo 10 ekip, po pričakovanju pa je ponovno slavila veslaška ekipa Krke, ki je bila v finalni vožnji boljša od Revoza. Tretje mesto je pripadlo Zavodu za gozdove.

Zaključna prireditev šolskih športnih tekmovanj - Županov sprejem za osnovne šole

Župan Mestne občine Novo mesto Gregor Macedoni je v Kozinovi dvorani Glasbene šole Marjana Kozine sprejel najboljše športnike in športnice novomeških osnovnih šol. Najuspešnejša šola na športnem področju v šolskem letu 2018-19 je postala Osnovna šola Grm, drugo mesto je osvojila OŠ Center in tretje OŠ Šmihel.

REKREACIJSKA LIGA 2018/2019 - TRAVNA LIGA

Prvak rekreativne nogometne lige je ekipa ATMOSFERA CAFFE, drugo mesto je osvojila ekipa DUAL EXPRES - BELA CERKEV in tretje LOG 2000. Iz prve lige izpadeta ekipi ŽUŽEMBERK in AVTOVLEKA SINT, iz druge pa se v prvo ligo uvrstita ekipi NEVTRAL in GABRJE. Iz druge lige izpadeta ekipi MEGAMIX in FUŽINA DVOR, v drugo pa se uvrstita ekipi AVTOVLEKA HREN in ZNASS RATEŽ. V 3. ligo se uvrstita ekipi KLAMFER - OREHEK in KNE MERŠOL DENTAL, izpadeta pa ekipi ŠD 70 in KOLESAR.

DŠI 2019 - PLAVANJE

Olimpijski bazen v Brestanici je že drugo leto gostil tekmo v plavanje v sklopu Delavskih športnih iger. V štirih posameznih disciplinah so v moški kategoriji prvaki postali Simon Blatnik, Marjan Dragan (oba Krka), Jaka Žulič (Revoz) in Milan Žmavc (Adria Mobil). V štafeti 4x50 se je pomerilo šest moških ekip. V izjemno izenačeni tekmi je bil najhitrejša ekipa Revoza, pred Krko in Adrio Mobil.

V nedeljo, 9. 6. 2019, so se odigrale tekme zadnjega kroga v 2. , 3. in 4. ORNL.
Prvoligaše čaka zadnji, 18. krog naslednjo nedeljo, 18.6. 2019, na pomožnem igrišču na Stadionu Portoval. Sledi zaključek in podelitev pokalov najboljšim v posameznih ligah.

Preteklo nedeljo, 2. 6. 2019, so bile odigrane tekme v Občinski rekreacijski nogometni ligi.

DŠI 2019 - ODBOJKA NA MIVKI

Po krajšem premoru, ki je bil posledica slabega vremena v maju, smo včeraj v pravih poletnih pogojih le izvedli turnir v odbojki na mivki. Med 10 moškimi ekipami sta se v finalu pričakovano srečali ekipi Krke in Revoza. Dvoboj, ki ga je odločil tretji niz, je pripadel predstavnikom Revoza. Tretje mesto je osvojila ekipa Roletarstva Medle, ki je bila boljša od Komunale.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Na področnem prvenstvu v odbojki na mivki za osnovne šole so si uvrstitev na polfinale državnega prvenstva priborile pri učenkah Osnovna šola Žužemberk in Dolenjske Toplice ter pri učencih Osnovna šola Žužemberk in Center.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za dijake in dijakinje

Na občinskem prvenstvu v odbojki na mivki za srednje šole so pri dijakih slavili odbojkarji Srednje elektro šole in tehniške gimnazije pred Gimnazijo Novo mesto, pri dijakinjah pa je prvo mesto osvojila Srednja zdravstvena in kemijska šola, drugo pa Srednja elektro šola in tehniška gimanzja.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za učence in učenke

Na občinskem prvenstvu v odbojki na mivki za učence je prvo mesto osvojila Osnovna šola Šmihel in drugo Osnovna šola Center, pri učenkah pa sta bili najuspešnejši Osnovna šola Center in Brusnice. Prvouvrščeni ekipi v obeh kategorijah sta se uvrstili na področno prvenstvo.

RL 2019 - NOGOMET - TRAVNA LIGA 2018/2019

V nedeljo, 28.5. 2019, so bile odigrane tekme v Občinski rekreativni nogometni ligi.

Razpis področnega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Področno prvenstvo v odbojki na mivki za učence in učenke bo v torek, 4. 6. 2019, ob 9. 30 na igriščih v Športnem parku Loka v Novem mestu. Tekmovanje šteje že za šolsko leto 2019-20.