TRAVNA LIGA

DŠI 2019 - TENIS (M)

Na pomladanskem teniškem turnirju, ki se je zavlekel v pozne večerne ure, je sodelovalo 40 posameznikov iz 17 različnih delovnih organizacij. Finalista Rok Gabrič (Ilirika) in lanski skupni zmagovalec Marko Novak (Adria Mobil) sta prikazala fantastično predstavo, ki se je z Rokovim prvencem na Delavskih športnih igrah končala šele v podaljšani igri (6:5). Tretje mesto je po vodstvu z 2:1 in predčasni predaji Aleksandra Bradača (Krka), dobil Simon Deželan (Total).

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Več kot 500 mladih športnikov se je pomerilo na področnem posamičnem prvenstvu v atletiki za osnovne šole. Doseženih je bilo veliko dobrih rezultatov, ki bodo popeljali atlete na finale državnega prvenstva 5. 6. 2019, v Žalec.

RL 2019 - NOGOMET - TRAVNA LIGA 2018/2019 - 19. 5. 2019

Rezultati 17. kroga 2., 3. in 4. travne lige 2018/2019

DŠI 2019 - TENIS (Ž)

Potem ko smo morali zaradi neugodnih vremenskih razmer prestaviti moški teniški turnir, smo v četrtek, 16.5., le uspeli pod streho spraviti tekmovanje posameznic. Sodelovalo je 15 tekmovalk, ki so zastopale barve sedmih ekip. V finalu je bila Vesna Krošelj boljša od Sandre Turk (obe Krka), tretje mesto je osvojila Marija Grdešič (Policija). Ekipno je bila najboljša teniška ekipa Krke, drugo mesto je pripadlo Policiji, tretje pa Revozu.

V naslednjem tednu je predviden moški teniški turnir (torek, 21.5.) in nogomet (četrtek, 23.5.).

Rezultati regijskega prvenstva v košarki 3x3 za osnovne šole

Regijskega prvenstva v košarki 3x3 se je udeležilo 13 ekip učencev in 9 ekip učenk. Uvrstitev na finale državnega prvenstva so si pri učencih izborile Osnovne šole Grm, Primoža Trubarja Velike Lašče in Vavta vas, pri učenkah pa Osnovna šola Bršljin, Luisa Adamiča in Drska.

Krka ŽIVI! 2019

Med majem in avgustom bo znova potekal tudi projekt Krka ŽIVI!, ki od leta 2015 združuje športna društva, katerih delovanje povezuje reka Krka. Otvoritev pestre programske sezone bo v soboto 25. maja, ko bodo zaživela številna prizorišča od Pumpnce do Glavnega trga.

Ob športnih aktivnostih na in ob reki Krki bo ta dan tudi premierna izvedba po vsej Sloveniji izjemno prepoznavne kulinarične karavane – Odprta kuhna.

Podrobnosti o prireditvah najdete v priponkah.

Razpis občinskega prvenstva v odbojki na mivki za srednje šole

Občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za srednje šole bo v sredo, 29. 5. 2019, ob 9.30 na igriščih na Loki v Novem mestu.

Razpis občinskega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za osnovne šole bo v ponedeljek, 27. 5. 2019, ob 9.30 na igriščih na Loki v Novem mestu.

RL 2019 - NOGOMET - TRAVNA LIGA 2018/2019 - 16. krog

V nedeljo, 12. 5. 2019, so se odigrale tekme v 1. in 3. ORNL.

REKREATIVNA LIGA V ODBOJKI NA MIVKI 2019

Letos bo rekreacijska liga v odbojki na mivki potekala pod okriljem Ženskega odbojkarskega kluba Novo mesto.

Posredujemo razpis za vse zainteresirane, ki bi sodelovali v organiziranem rekreativnem tekmovanju v odbojki na mivki.

V mesecu maju bosta dokončani še dve novi igrišči (skupno 4) tako da bo letos za vse dovolj prostih terminov.

Vse dodatne informacije o tekmovanju najdete v razpisu v priponki.

DŠI 2019 - BALINANJE - MOŠKI

Tudi balinanja za moške so se udeležili predstavniki 12 ekip. V polfinale so se uvrstile ekipe, ki so bile v lanskem letu najvišje uvrščene in so tudi tokrat upravičile status »nosilca.« Tudi vrstni red prvih štirih ekip pomladanskega tekmovanja je isti kot je bil ob koncu sezone 2018. V finalu je ekipa Društva upokojencev Novo mesto z rezultatom 7:6 ugnala tekmovalce Adrie Mobil, v tekmi za tretje mesto pa je bil Revoz s 7:5 boljši od Krke.

Naslednji teden bo na igriščih TK Portovald potekal teniški turnir; moški bodo loparje prekrižali v torek, 14.5., ženske pa v četrtek, 16.5.

Udeleženke in udeleženci tekmovanja v balinanju so pripomogli k novemu znesku URSA dobrodelnega števca, ki kaže že 1028€.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Nekaj manj kot sto dijakov in dijakinj je tekmovalo na področnem posamičnem prvenstvu v atletiki. Finale državnega prvenstva bo v sredo, 15. 5. 2019, v Mariboru.

Rezultati občinskega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Okoli 350 osnovnošolcev in osnovnošolk se je pomerilo na občinskem posamičnem prvenstvu v atletiki. Najboljši med njimi se bodo 21. 5. 2019 pomerili na področnem prvenstvu, ki bo tudi na stadionu Portoval.

DŠI 2019 - BALINANJE - ŽENSKE

Prvega tekmovanja v drugem delu sklopa pomladanskih tekmovanj DŠI 2019, se je udeležilo 12 ženskih ekip. Potrebno je pohvaliti prav vse predstavnice balinarskih ekip, saj so bili pogoji zaradi nizkih temperatur zelo slabi.
Najbolj so se vremenskim razmeram prilagodile članice ekipe Splošna bolnišnica, ki so se uspešno prebile do prvega mesta, potem ko so v polfinalu premagale lanske zmagovalke iz Društva upokojencev Mali Slatnik, v finalu pa še nasprotnice iz ekipe Društvo upokojencev Novo mesto. V tekmi za tretje mesto med Roletarstvom Medle in Društvom upokojencev Mali Slatnik so bile boljše slednje, z rezultatom 5:3.

V sredo, 8.5., se bodo v balinanju pomerili še predstavniki moških ekip.