NOVICE

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za starejše učence

Udeležbo na področnem prvenstvu v malem nogometu za starejše učence si je priborilo devet šol. Na občinskih in medobčinski prvenstvih pa je sodelovalo kar 25 šol iz dolenjskega področnega centra. Naslov področnih prvakov so osvojili nogometaši Osnovne šole Brusnice, drugo mesto je pripadlo Osnovni šoli Loka Črnomelj in tretje Osnovni šoli Semič. Tian Čauševič iz OŠ Brusnice je z devetimi zadetki najboljši strelec področnega prvenstva.

Rezultati občinskega posamičnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Občinskega posamičnega prvenstva v šahu za osnovne šole se je udeležilo več kot 100 mladih šahistov. Občinski prvaki so postali Jakob Tešar iz OŠ Bršljin, Lara Pajtler OŠ Grm, Maks Cetina OŠ Center in Ela Fir OŠ Stopiče.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijakinje

Področnega prvenstva v rokometu za dijakinje so se udeležile tri srednje šole. Najuspešnejša je bila Gimnazija Novo mesto pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto, tretje mesto pa je pripadlo Gimnaziji Brežice. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi devetimi zadetki je Kara Martinčič.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za starejše učenke

Občinsko prvenstvo v odbojki za starejše učenke je potekalo na Osnovni šoli Grm. V finalni tekmi so bile odbojkarice Osnovne šole Otočec uspešnejše od vrstnic iz Osnovne šole Center, tretje mesto pa je pripadlo Osnovni šoli Drska.

Rezultati rekreacijske lige Kralja Matjaža v košarki - 2. krog - 2. in 3. liga

V Športni dvorani na Livadi je bil odigran drugi krog tekmovanja rekreacijske lige Kralja Matjaža v košarki. Na sporedu so bile tekme v drugi in tretji ligi. Rezultate si lahko ogledate v priloženem biltenu.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za starejše učence

Naslov občinskih prvakov v odbojki so osvojili učenci Osnovne šole Otočec po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Center z 2 : 0. V tekmi za tretje mesto je bila Osnovna šola Šmihel uspešnejša od Osnovne šole Grm.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za dijake

Na področnem tekmovanju v košarki za dijake, ki je potekalo 29. 11. 2023, v ŠD Marof, so prvo mesto osvojili dijaki Gimnazije Novo mesto. Drugo mesto je pripadlo dijakom Ekonomske šole Novo mesto in tretje Šolskemu centru Krško - Sevnica. Najboljši strelec je Tim Dragan iz Ekonomske šole Novo mesto.