NOVICE

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za osnovne šole

Področnega posamičnega prvenstva v atletiki se je udeležilo rekordnih skoraj 600 mlajših in starejših učencev ter učenk. Ob doseženih odličnih rezultati se bo zagotovo veliko tekmovalcev iz področnega centra Dolenjska uvrstilo na finale, ki bo v sredo 8. 6. 2022, v Žalcu.

15. RUDOLFOVI TEDNI ŠPORTA - Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja

Vabilu k sodelovanju v letošnji izvedbi sklopa športnih prireditev pod nazivom Rudolfovi tedni športa so se odzvali tudi v Društvu paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja.

Društvo je organiziralo ekipno tekmovanje v kegljanju paraplegikov in tetraplegikov. Tekmovanje je potekalo v ponedeljek, 16. maja 2022, na kegljišču Portoval v Novem mestu, ki je popolnoma dostopno za osebe na invalidskih vozičkih

15. RUDOLFOVI TEDNI ŠPORTA - Kegljaško društvo Vodnjak

V sklopu 15. Rudolfovih tednov športa je Kegljaško društvo Vodnjak pripravilo tekmovanji v kegljanju in pikadu. Tekmovanj v obeh panogah se je udeležilo 125 udeležencev vseh generacij, objavljamo rezultate in nekaj fotografij.

Predstavnikom društva čestitamo za izvedbo in se zahvaljujemo za sodelovanje.

Delavske športne igre 2022 - odbojka na mivki

Najtoplejši letošnji dan smo minuli četrtek izkoristili za izvedbo pomladanskega turnirja v odbojki na mivki. Skupno je sodelovalo 13 ekip; sedem v moški in šest v ženski kategoriji. V obeh sta prevladovali ekipi iz Krke, ki sta brez praske osvojili prvo mesto. Tudi tretje mesto sta v obeh kategorijah osvojili ekipi z istim imenom – Revoz. Drugo mesto pri moških je pripadlo Roletarstvu Medle, pri ženskah pa Splošni bolnišnici Novo mesto.

Ta teden bo v znamenju tenisa – igrišča TK Portovald bodo v torek, 17.5., gostila moški turnir, dva dni kasneje pa še turnir posameznic.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učenke

Prvo mesto na področnem prvenstvu v rokometu za mlajše učenke je osvojila Osnovna šola Grm pred Osnovno šolo Stopiče in Osnovno šolo Center. Najboljša strelka prvenstva je Alja Retelj, ki je dosegla 25 zadetkov.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učence

Na področnem prvenstvu v rokometu za mlajše učence, ki je potekalo skupaj z občinskim prvenstvom novomeške občine, je prvo mesto osvojila Osnovna šola Trebnje, ki je v finalu premagala Osnovno šolo Šmihel, v tekmi za tretje mesto pa je bila Osnovna šola Bršljin uspešnejša od Osnovne šole Stopiče. Najboljši strelec prvenstva je Nik Pust z 25 doseženimi zadetki.

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za dijake

Na področnem prvenstvu v košarki za srednje šole so tekmovali samo dijaki. Prva tri mesta so osvojile novomeške ekipe. Zmagala je Srednja elektro šola in tehniška gimnazija pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo, tretje mesto pa je osvojila Gimnazija Novo mesto. Vse tri ekipe so si priborile uvrstitev na državno prvenstvo, ob njih pa še Gimnazija Brežice.