NOVICE

15. RUDOLFOVI TEDNI ŠPORTA - Gimnastično društvo Novo mesto

Gimnastično društvo Novo mesto je v dopoldanskem času od 23. - 27. maja 2022 organiziralo
vadbo za vrtčevske in osnovnošolske otroke. Vadbe se je udeležilo 57 otrok. Pod vodstvom treh
vaditeljev so spoznali orodja v gimnastični dvorani in vadili osnovne oblike gibanja v povezavi z
gimnastiko in se preizkusili na bradlji, gredi in mali prožni ponjavi.

Delavske športne igre 2022 - nogomet

V finalu pomladanskega nogometnega turnirja sta se ponovno srečala večna rivala, Krka in Revoz. Branilci naslova iz zadnje sezone so tokrat morali priznati premoč »rumenim«, končni rezultat je bil 2 : 1 za Revoz. Med zgolj petimi sodelujočimi ekipami je tretje mesto osvojila ekipa Adria Mobil.

Do konca pomladanskega dela letošnjih DŠI sta nam preostali še tekmovanji v plavanju (7.6.) in veslanju (16.6.).

Dolenjska rekreativna namiznoteniška liga 2021/22

Tudi predstavniki Dolenjske rekreativne namiznoteniške lige za sezono 2021/22 so minuli teden uspešno zaključili sezono.

Rekreacijska liga v streljanju v sezoni 2021/2022

Strelsko društvo Gorjanci je uspešno zaključilo letošnjo sezono rekreacijske lige, ki je potekala od oktobra do maja, v sodelovanju z Zavodom Novo mesto.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki na mivki za osnovne šole

Na občinskem prvenstvu v odbojki na mivki za osnovne šole je bil vrstni red enak pri učenkah in učencih. Prvo mesto je osvojila Osnovna šola Center pred Osnovno šolo Otočec in Osnovno šolo Stopiče.

Delavske športne igre 2022 - tenis

V tem tednu so teniška igrišča TK Portovald zasedli predstavniki in predstavnice tekmovanja v tenisu.

Rezultati področnega posamičnega prvenstva v atletiki za srednje šole

Po dveh letih smo ponovno izpeljali področno posamično prvenstvo v atletiki za srednje šole, katerega se je udeležilo okoli 170 dijakov in dijakinj. Doseženih je bilo nekaj izvrstnih rezultatov. Finale državnega prvenstva bo 26. 5. 2022 v Mariboru.