NOVICE

Šolska športna tekmovanja - osnovne šole 2023-24

- Razpored šolskih športnih tekmovanj dolenjskega področnega centra za osnovne šole v šolskem letu 2023-24.
- Prijavljene osnovne šole občine Novo mesto na šolska tekmovanja.
- Prijavljene osnovne šole dolenjskega področnega centra na šolska tekmovanja.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za dijakinje

Naslov občinskih prvakinj v odbojki za dijakinje je osvojila Gimnazija Novo mesto, ki je v finalu z 2 : 1 premagala Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto. Tretje mesto je osvojila Srednja elektro - računalniška in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto.

Rezultati Delavskih športnih iger v streljanju z zračno puško - jesenski del

Tekmovanja v jesenskem delu za Delavske športne igre v streljanju z zračno puško se je udeležilo 58 strelcev in strelk. Posamično v ženski kategoriji je bila najuspešnejša Lidija Fabian, ki je tudi zmagala v skupni razvrstitvi za sezono 2023. Med moškimi je bil v jesenskem delu najboljši Janez Erpe, v skupnem seštevku pa je slavil Andrej Novak. Ekipno so tako v ženski in moški kategoriji v jesenskem kot tudi v skupnem seštevku največ pokazali strelci in strelke Društva upokojencev Novo mesto.

ORNL - bilten št. 7

Zaradi slabih vremenskih razmer so bile izvedene le tekme v 2. travni ligi. Odigran je bil zadnji krog jesenskega dela. Lestvica 2. travne lige po jesenskem delu : 1. BV TRADE AG-MA PODLJUBEN (18 točk), 2. KOŠENICE (16 točk), 3. ŠD DRSKA (13 točk) in 4. NK ŽUŽEMBERK (13 točk), 5. OTOČEC (7 točk), 6. JURNA VAS (6 točk), 7. 90 - A (4 točke), 8. ŠD 70 (4 točke).

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za starejše učence - 2. skupina

Na drugem polfinalnem turnirju v košarki za starejše učence, ki je potekal na OŠ Šmihel sta si uvrstitev na finalni turnir priborili Osnovna šola Center in Osnovna šola Grm. Finalni turnir bo v četrtek, 19. 10. 2023, ob 12.00 na Osnovni šoli Drska.

V sredo, 11. 10. 2023, je na OŠ Drska potekalo prvo polfinale občinskega prvenstva v košarki za starejše učence. Slavila je OŠ Drska pred OŠ Brusnice, obe ekipi pa sta se uvrstili v finale občinskega prvenstva. Tretje mesto je zasedla OŠ Bršljin.

DŠI - plavanje

Na novem bazenu Novo mesto smo izvedli premierno tekmo v plavanju in sicer za Delavske športne igre. Tekmovanja se je udeležilo 65 plavalcev in plavalk. Po posameznih kategorijah so slavili Kristjan Meža, Bojan Bajc, Aljoša Gradišek, Alessandro Rodrigues de Oliveira, Teja Švent in Nika Lukan. Ekipno je v moški kategoriji slavila Krka v ženski pa Pedagoginje..