NOVICE

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učenke

Prvo mesto na področnem prvenstvu v rokometu za mlajše učenke je osvojila Osnovna šola Grm pred Osnovno šolo Stopiče in Osnovno šolo Center. Najboljša strelka prvenstva je Alja Retelj, ki je dosegla 25 zadetkov.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učence

Na področnem prvenstvu v rokometu za mlajše učence, ki je potekalo skupaj z občinskim prvenstvom novomeške občine, je prvo mesto osvojila Osnovna šola Trebnje, ki je v finalu premagala Osnovno šolo Šmihel, v tekmi za tretje mesto pa je bila Osnovna šola Bršljin uspešnejša od Osnovne šole Stopiče. Najboljši strelec prvenstva je Nik Pust z 25 doseženimi zadetki.

Rezultati področnega prvenstva v košarki 3x3 za dijake

Na področnem prvenstvu v košarki za srednje šole so tekmovali samo dijaki. Prva tri mesta so osvojile novomeške ekipe. Zmagala je Srednja elektro šola in tehniška gimnazija pred Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo, tretje mesto pa je osvojila Gimnazija Novo mesto. Vse tri ekipe so si priborile uvrstitev na državno prvenstvo, ob njih pa še Gimnazija Brežice.

Rezultati regijskega prvenstva v košarki 3x3 za osnovne šole

Regijskega prvenstva v košarki 3x3 se je udeležilo 13 ekip pri učencih in 7 pri učenkah. Pri učencih je prvo mesto osvojila Osnovna šola Brežice pred Osnovno šolo Drska in Center. Pri učenkah pa so prva tri mesta zasedle Osnovna šola Loka Črnomelj, Osnovna šola Grm in Osnovna šola Šmarje- Sap.

Rekreacijska liga v kegljanju 2021/2022

V ponedeljek, 9.5., so sezono zaključili tudi udeleženci Rekreacijske lige v kegljanju, ki je od oktobra 2021 potekala pod okriljem Kegljaškega kluba Krka Novo mesto in partnerstvu Zavoda Novo mesto.

Rekreacijska liga Kralja Matjaža - All Stars tekma

V ŠC Livada se je v nedeljo, 8.5., slovesno sklenila še ena sezona Rekreacijske lige Kralja Matjaža. Piko na i smo postavili z že 4. All Stars tekmo Rekreacijske lige Kralja Matjaža. Zmage se je na koncu veselil ekipa trenerja Matjaža Cerkovnika, ki je bila z 91:70 boljša od zasedba trenerja Slavka Seničarja. Potekali sta tudi tekmovanji v metanju trojk in zabijanju.

Delavske športne igre 2022 - balinanje

Prvi teden v mesecu maju smo izkoristili za nadaljevanje tekmovanj v pomladanskem delu letošnje sezone Delavskih športnih iger. Na balinišču ŠD Breza v Straži so je v dveh dneh v balinanju pomerilo 11 ženskih in 9 moških ekip.