NOVICE

Razpis jesenskega 2. dela in 3. dela 2023

Objavljen je razpis jesenskega 2. dela in 3. dela ter razpis DŠI tekmovanja v plavanju.

Šolska športna tekmovanja - osnovne šole 2023-24

- Razpored šolskih športnih tekmovanj dolenjskega področnega centra za osnovne šole v šolskem letu 2023-24.
- Prijavljene osnovne šole občine Novo mesto na šolska tekmovanja.
- Prijavljene osnovne šole dolenjskega področnega centra na šolska tekmovanja.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za dijakinje

Naslov občinskih prvakinj v odbojki za dijakinje je osvojila Gimnazija Novo mesto, ki je v finalu z 2 : 1 premagala Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo Šolskega centra Novo mesto. Tretje mesto je osvojila Srednja elektro - računalniška in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto.

Rezultati Delavskih športnih iger v streljanju z zračno puško - jesenski del

Tekmovanja v jesenskem delu za Delavske športne igre v streljanju z zračno puško se je udeležilo 58 strelcev in strelk. Posamično v ženski kategoriji je bila najuspešnejša Lidija Fabian, ki je tudi zmagala v skupni razvrstitvi za sezono 2023. Med moškimi je bil v jesenskem delu najboljši Janez Erpe, v skupnem seštevku pa je slavil Andrej Novak. Ekipno so tako v ženski in moški kategoriji v jesenskem kot tudi v skupnem seštevku največ pokazali strelci in strelke Društva upokojencev Novo mesto.

ORNL - bilten št. 7

Zaradi slabih vremenskih razmer so bile izvedene le tekme v 2. travni ligi. Odigran je bil zadnji krog jesenskega dela. Lestvica 2. travne lige po jesenskem delu : 1. BV TRADE AG-MA PODLJUBEN (18 točk), 2. KOŠENICE (16 točk), 3. ŠD DRSKA (13 točk) in 4. NK ŽUŽEMBERK (13 točk), 5. OTOČEC (7 točk), 6. JURNA VAS (6 točk), 7. 90 - A (4 točke), 8. ŠD 70 (4 točke).

Rezultati polfinala občinskega prvenstva v košarki za starejše učence - 2. skupina

Na drugem polfinalnem turnirju v košarki za starejše učence, ki je potekal na OŠ Šmihel sta si uvrstitev na finalni turnir priborili Osnovna šola Center in Osnovna šola Grm. Finalni turnir bo v četrtek, 19. 10. 2023, ob 12.00 na Osnovni šoli Drska.

V sredo, 11. 10. 2023, je na OŠ Drska potekalo prvo polfinale občinskega prvenstva v košarki za starejše učence. Slavila je OŠ Drska pred OŠ Brusnice, obe ekipi pa sta se uvrstili v finale občinskega prvenstva. Tretje mesto je zasedla OŠ Bršljin.