NOVICE

17. RUDOLFOVI TEDNI ŠPORTA - Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja

20. maja 2024 je Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja, v sklopu projekta 17. Rudolfovih tednov športa v Mestni občini Novo mesto, katere organizira Zavod Novo mesto, organiziralo ekipno tekmovanje v kegljanju, na kegljišču Portoval v Novem mestu.
Največ kegljev je podrla in posledično osvojila pokal za prvo mesto domača ekipa DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja (1985 podrtih kegljev), drugo mesto je osvojila ekipa DP ljubljanske pokrajine (1770 podrtih kegljev), tretje DP Prekmurja in Prlekije (1497 podrtih kegljev), četrto mesto pa ekipa DP Podravja (1329 podrtih kegljev). Pokal za največ podrtih kegljev na tekmovanju je osvojil Tone Kanc iz DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja (534 podrtih kegljev).
Po končanem tekmovanju je na sedežu društva potekala razglasitev rezultatov in podelitev pokalov za najboljše tri ekipe in najboljšega kegljača tekmovanja ter spominskih medalj, katere je zagotovil Zavod Novo mesto, prejeli pa so jih vsi udeleženci.

DŠI 2024 - TENIS - ženske

Na tekmovanju za Delavske športne igre v tenisu za ženske, ki je potekalo na teniških igriščih TK Portovald je v pomladanskem delu slavila Sandra Turk pred Marijo Zupanc in Cvetko Lamut.

17. RUDOLFOVI TEDNI ŠPORTA - Športno društvo FIT KLUB

Športni rekreativno društvo FIT KLUB je v okviru Rudolfovih tednov športa, ki potekajo v okviru praznika mestne občine Novo mesto 16. maja 2024 na stadionu Portoval priredilo 12. Cooperjev test aerobnih sposobnosti. Udeleženci so morali premagati razdaljo 2400m (6 stadionskih krogov).
Cilj dogodka ni bilo tekmovanje, ampak testiranje sposobnosti. Predvsem je šlo za primerjavo s preteklimi leti. Šlo je za boj s samim seboj in svojimi sposobnostmi. Vsak, ki je prišel in odtekel 2400m po svojih najboljših močeh je bil zmagovalec.
Žal je bilo vreme in napoved dežja tisto, ki je vplivalo na število udeležencev letošnjega Cooperjevega testa. Ampak saj veste za tek ni slabega vremena in vsak, ki je prišel je bil zmagovalec. 4 tekači so tekli prvič na tekaški prireditvi. Posebno čast pa so imeli, da se je Cooperjevega testa udeležil tudi 87 letni Denis Wraight.

Zaključek rekreacijske lige v nogometu

Prvak rekreativne nogometne lige za sezono 2023/24 je ekipa DUAL EXPRES - BELA CERKEV, drugo mesto je osvojila ekipa KALCER – KARTONAL NM in tretje MEGAMIX. V drugi ligi so na prvih treh mestih ekipe; KOŠENICE, BV TRADE AG-MA PODLJUBEN in NK ŽUŽEMBERK, v tretji pa FUŽINA DVOR, ŠD STOPIČE in KLAMFER - OREHEK.

Rezultati regijskega prvenstva v Košarki 3x3

Regijskega prvenstva v košarki 3x3 za osnovne šole se je udeležilo trideset šol iz cele Dolenjske, Posavja, Zasavja in Grosuplja. Na državno prvenstvo so se uspeli uvrstiti košarkarji Osnovne šole Drska, Osnovne šole Brinje Grosuplje in Osnovne šole Mirana Jarca Črnomelj pri učencih ter Osnovne šole šole Škofljica in Osnovne šole Center pri učenkah.

Skupščina združenja športnih centrov Slovenije

V olimpijskem centru smo gostili skupščino združenja športnih centrov Slovenije. Ob prijetnem druženju smo ponosno razkazali tudi naše najnovejše športne objekte.

Rekreacijska liga v nogometu (bilten št.6)

V nedeljo je bil odigran predzadnji krog spomladanskega dela rekreacijske lige v nogometu. V vseh treh ligah bodo rezultati zadnjega kroga vplivali na končno lestvico in s tem na prejemnike pokalov.