NOVICE

Rezultati področnega prvenstva v malem nogometu za dijakinje

Na področnem prvenstvu v malem nogometu za dijakinje sta se v finalu pomerili Gimnazija Brežice in Srednja zdravstvena in kemijska šola Šolskega centra Novo mesto. Uspešnejše so bile brežiške nogometašice, ki so slavile s 3 : 2. Tretje mesto je osvojila Srednja elektro, računalniška in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto. Najboljša strelka prvenstva z doseženimi šestimi zadetki je Julija Žnidarič.

Rezultati področnega prvenstva v košarki za starejše učence

V ponedeljek, 13. 11. 2023, je v ŠC Livada potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše učence, na katerem so prvo mesto osvojili učenci OŠ Drska. V finalu so premagali učence OŠ Loka Črnomelj, tretje mesto pa je pripadlo OŠ Mirana Jarca Črnomelj.

RNL - bilten št. 11

Zaključen je jesenski del rekreacijske lige v nogometu. Tokrat je tekmovanje potekalo v 1. in 3. travni ligi. Posebej se je izkazal Jan Novak iz ekipe Regrča vas, ki je dosegel tri zadetke.

V 1. ligi so po jesenskem delu na prvih treh mestih ekipe:
1. MEGAMIX, 2. NEVTRAL, 3. DUAL EXPRES - BELA CERKEV
V 2. ligi vodi ekipa BV TRADE AG-MA PODLJUBEN in v 3. ligi FUŽINA DVOR.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijakinje

Na področnem prvenstvu v odbojki za dijakinje je Gimnazija Novo mesto premagale vse konkurentke in osvojila naslov področnih prvakinj. Drugo mesto je pripadlo Gimnaziji Brežice in tretje Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za starejše učence

Na občinskem prvenstvu v rokometu za starejše učence je Osnovna šola Bršljin v finalu premagala Osnovno šolo Stopiče. V tekmi za tretje mesto pa so bili rokometaši Osnovne šole Šmihel boljši od Osnovne šole Center. Najboljši strelec občinskega prvenstva je Nik Pust, ki je dosegel 32 zadetkov.

D.Š.I. - PIKADO

Na tekmovanju Delavskih športnih iger v pikadu, ki je potekalo v torek, 7. 11. 2023, je pri moških v jesenski in skupni razvrstitvi slavila ekipa DU Novo mesto, druga je bila Krka in tretja na jesenskem delu ekipa Zavoda za gozdove. V skupni razvrstitvi so tretje mesto zasedli tekmovalci iz Adrie Mobil.
Pri ženskah je v jesenskem delu slavila ekipa DU Mali Slatnik, druga je bila ekipa Zavoda za gozdove in tretja Policija. V končnem vrstnem redu je na prvem mestu ekipa DU Mali Slatnik, druge do bile tekmovalke Policije in tretje ekipe Krke.

Rezultati področnega prvenstva v odbojki za dijake

Naslov področnih prvakov v odbojki za dijake so osvojili odbojkarji Srednje strojne šole Šolskega centra Novo mesto po zmagi v finalu nad Gimnazijo in Srednjo šolo Kočevje. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto.