NOVICE

Delavske športne igre 2023 - namizni tenis

V sredo 14.3.2023 se je v dvorani Športnega društva SU v športnem centru Livada, odvijalo DŠI tekmovanje v namiznem tenisu. Tekmovanja se je skupaj udeležilo 54 tekmovalcev in tekmovalk.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za mlajše učenke

Na področnem prvenstvu v rokometu za mlajše učenke so prvo mesto osvojile rokometašice Osnovne šole Škocjan po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Stopiče. V tekmi za tretje mesto so učenke Osnovne šole Šentjernej premagale vrstnice Osnovne šole Grm. Najboljša strelka področnega prvenstva je Katarina Šega, ki je dosegla dvajset zadetkov.

Rezultati področnega prvenstva v mali odbojki za mlajše učence

Na področnem prvenstvu v mali odbojki za mlajše učence so prvo mesto osvojili odbojkarji Osnovne šole Žužemberk pred Osnovno šolo Mokronog in Osnovno šolo Semič.

16. RUDOLFOVI TEDNI ŠPORTA

Zavod Novo mesto bo tudi v letu 2023 v sodelovanju s športnimi društvi ponovno organiziral bogat športni program, namenjen predstavitvi dejavnosti športnih društev in promociji športnih vsebin V MO Novo mesto. Predstavitev različnih športnih vsebin bo predvidoma potekala v času od aprila do junija, na različnih lokacijah v Novem mestu in bližji okolici.

Delavske športne igre 2023 - badminton

Po krajšem odmoru smo letošnjo sezono Delavskih športnih iger nadaljevali s turnirjem v badmintonu.

Rezultati področnega ekipnega prvenstva v šahu za osnovne šole

Na področnem ekipnem prvenstvu v šahu so pri mlajših učenkah slavile šahistke Osnovne šole Toneta Pavčka, pri mlajših učencih šahisti Mirne, pri starejših učencih so bili najboljši šahisti Osnovne šole Center in pri starejših učenkah šahistke Osnovne šole Mokronog.

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za mlajše učence

Naslov občinskih prvakov v rokometu za mlajše učence so osvojili rokometaši Osnovne šole Center po zmagi v finalu nad Osnovno šolo Drska. Tretje mesto je osvojila Osnovna šola Grm. Najboljši strelec prvenstva z doseženimi 29 zadetki je Andraž Kirm.