NOVICE

Rezultati občinskega prvenstva v rokometu za dijake 2023-24

V ponedeljek, 9. 10. 2023, je v ŠD Marof potekalo občinsko prvenstvo v rokometu za dijake, na katerem je nastopilo pet srednjih šol. Najboljša je bila ekipa Šolskega centra Novo mesto Srednje gradbene, lesarske in vzgojiteljske šole, ki je v finalu premagala ekipo Šolskega centra Novo mesto Srednje elektro-računalniške šole in tehniške gimnazije. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto. Najboljši strelec prvenstva je postal Sergej Pavlović (ŠCNM Srednja zdravstvena in kemijska šola) z 11 zadetki.

DŠI - kegljanje - moški

V sredo, 4. 10. 2023, je na Kegljišču Portoval Novo mesto potekalo DŠI tekmovanje v kegljanju za moške. Prvo mesto na jesenskem delu in v končnem seštevku točk je pripadlo Krki, drugo mesto je osvojila ekipa Roletarstva Medle, tretji pa so bili člani DU Mali Slatnik.

Rekreacijska liga v malem nogometu - Bilten št. 5

V 1. travni ligi je potekalo tekmovanje na igrišču v Koroški vasi, kjer je bila domačin ekipa Nevtral. Na sporedu je bilo kar nekaj derbijev, rezultati pa za nekatere po pričakovanju, za druge pa presenetljivi. 2. travna liga je gostovala na ŠRC Pluska, domačin ekipa Otočec, tretja liga pa je tekmovala na igrišču v Družinski vasi, kjer je bila domačin ekipa Družinska vas.

DŠI - kegljanje - ženske

V sredo, 27. septembra 2023, je potekalo DŠI tekmovanje za ženske v kegljanju. Prvo mesto jesenskega dela je osvojila ekipa Krke, druge so bile tekmovalke DU Novo mesto, tretje mesto pa je zasedla ekipa Adrie Mobil.
V skupnem seštevku so prvo mesto po pomladanskem in jesenskem delu osvojile tekmovalke iz Krke, drugo mesto je pripadlo DU Mali Slatnik, tretje pa DU Novo mesto.

PODROČNO EKIPNO PRVENSTVO V ATLETIKI ZA SREDNJE ŠOLE

Na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za srednje šole je tekmovalo skoraj 250 dijakov in dijakinj. V obeh konkurencah je z zelo dobrim rezultatom slavila Gimnazija Novo mesto, drugo mesto je pri dijakih osvojila ŠC NM SEŠTG in pri dijakinjah ŠC NM SZKŠ, tretje pa ŠC NM SSŠ pri dijakih ter Gimnazija Brežice pri dijakinjah.

PODROČNO EKIPNO PRVENSTVO V ATLETIKI ZA OSNOVNE ŠOLE

Skoraj 500 učencev in učenk je tekmovalo na področnem ekipnem prvenstvu v atletiki za osnovne šole. Med učenci je slavila Osnovna šola Center pri učenkah pa Osnovna šola Šentjernej. Drugo mesto pri učenkah je osvojila Osnovna šola Grm in pri učencih Osnovna šola Šentjernej, trtje mesto pa so osvojili grmčani ter centrašice.

DŠI - tenis - ženske

Na tekmovanju za Delavske športne igre v tenisu za ženske je v jesenskem delu slavila Slavica Srebrnjak pred Marijo Zupanc in Antonijo Bahor. Tudi končni vrstni red za sezono 2023 je enak. V ekipnem delu so slavile tekmovalke Društva upokojencev Novo mesto tako v jesenskem kot tudi v skupnem seštevku.