NOVICE

Rezultati občinskega prvenstva v košarki za starejše učenke 2023-24

Na OŠ Šmihel je v sredo, 25. 10. 2023, potekalo občinsko prvenstvo v košarki za starejše učenke. Občinske prvakinje so postale učenke OŠ Drska, ki so v finalu premagale OŠ Šmihel. Tretje mesto je pripadlo OŠ Grm. Najboljša strelka prvenstva je Tia Đapa.

Rezultati občinskega prvenstva v odbojki za dijake

Srednja strojna šola Šolskega centra Novo mesto je osvojila naslov občinskih prvakov v odbojki za dijake po zmagi v finalu nad Srednjo elektro - računalniško šolo in tehniško gimnazijo Šolskega centra Novo mesto. Tretje mesto je osvojila Gimnazija Novo mesto.

RNL - bilten št. 9

Tokrat je tekmovanje potekalo le v 1. travni ligi in sicer v športnem parku Dragotin Kette. Posebej sta se izkazala igralca Miroslav Strniša iz ekipe Megamix in Tomaž Novak iz ekipe Regrča vas. Oba sta dosegla tri zadetke.

Delavske športne igre v šahu

V jesenskem delu DŠI v šahu sta si prvo mesto posamično razdelila Bernard Perič in Jernej Zupančič, ekipno pa Podjetniški inkubator Podbreznik. V skupnem seštevku pomladanskega in jesenskega dela je zmagal Jernej Zupančič, drugo mesto pa si delita Bernard Perič in Marjan Kastelic, ekipno pa so slavili Pedagogi.

Rezultati področnega prvenstva v rokometu za dijake

Na področnem prvenstvu v rokometu za dijake je prvo mesto osvojil Strokovno izobraževalni center Brežice z zmago v finalu nad Šolskim centrom Krško - Sevnica. V tekmi za tretje mesto je Srednja elektro - računalniška šola in tehniška gimnazija Šolskega centra Novo mesto premagala Srednjo šolo Josipa Jurčiča Ivančna Gorica. Najboljši strelec prvenstva je Nal Roš Omahen.

Šolska športna tekmovanja - srednje šole 2023-24

- Razpored šolskih športnih tekmovanj dolenskega področnega centra za šolsko leto 2023-24 za srednje šole.
- Prijavljene srednje šole iz občine Novo mesto na športna tekmovanja.
- Prijavljene srednje šole iz dolenjskega področnega centra na šolska športna tekmovanja.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole - SEPTEMBER in OKTOBER 2023