NOVICE

15. RUDOLFOVI TEDNI ŠPORTA - Šahovsko društvo Krka

Šahovsko društvo Krka Novo mesto je v okviru 15. Rudolfovih tednov športa, izvedlo tradicionalni FIDE šahovski turnir za mlade.

Rezultati področnega prvenstva v mali odbojki za mlajše učence

Tudi na področnem prvenstvu v mali odbojki za mlajše učence so slavili domačini, odbojkarji Osnovne šole Žužemberk. Drugo mesto je osvojila Osnovna šola Šentjernej in tretje Osnovna šola Mokronog.

Velikonočni turnir v okviru Rudolfovih tednov športa

V okviru 15. Rudolfovih tednov športa, ki jih organizira Zavod Novo mesto, so v Ženskem košarkarskem klubu na velikonočni ponedeljek, organizirali tradicionalni turnir za najmlajše košarkarice. Turnirja se je udeležilo več kot 80 deklet, ki obiskujejo krožek košarke na osnovnih šolah v Novem mestu in okolici. Na turnirju so se košarkarice preizkusile v štafetnih igrah ter košarkarskih tekmah, kjer so pred številčnimi gledalci prikazale veliko lepih potez. Po končanem turnirju je sledila podelitev, vse udeleženke so prejele spominsko majico in medaljo.

Razpisi občinskih in področnih prvenstev za srednje in osnovne šole

Razpisi šolskih športnih tekmovanj:
- mali nogomet za mlajše učence (občinsko prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- košarka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mala odbojka za mlajše učence (področno prvenstvo)
- mali nogomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- košarka 3x3 (osnovne šole - regijsko prvenstvo)
- košarka 3x3 (srednje šole - regijsko prvenstvo)
- rokomet za mlajše učence (področno prvenstvo)
- rokomet za mlajše učenke (področno prvenstvo)
- atletika posamično - osnovne in srednje šole

Rezultati področnega prvenstva v košarki za mlajše učence

Šest ekip se je pomerilo na področnem prvenstvu v košarki za mlajše učence. Zmagala je Osnovna šola Drska, ki je v finalu premagala Osnovno šolo Metlika, v tekmi za tretje mesto pa so bili košarkarji Osnovne šole Brusnice uspešnejši od vrstnikov iz Osnovne šole Mirana Jarca Črnomelj. Lucas Čerček je s 66 doseženimi koši postal najboljši strelec področnega prvenstva.

Rezultati področnega prvenstva v mali odbojki za mlajše učenke

Na področnem prvenstvu v mali odbojki za mlajše učenke je prvo mesto prepričljivo osvojila Osnovna šola Žužemberk, sicer organizatorica prvenstva, pred Osnovno šolo Metlika in Osnovno šolo Dragatuš.

Delavske športne igre 2022 - košarka

»Nora« trojka v zadnji sekundi je odločila finale med ekipama Roletarstvo Medle in Krko. Z rezultatom 32:29 so bili ponovno boljši lanski zmagovalci in si zagotovili boljše izhodišče pred jesenskim turnirjem.